Image
Maya Hawke

Maya Hawke – córka Ethana Hawke’a oraz Umy Thurman, już zdążyła skraść serca widzów na małym („Stranger Things”) oraz dużym („Małe Kobietki”) ekranie. Teraz zagra w filmie razem z ojcem. Już jedno nazwisko „Hawke” w napisach końcowych, gwarantuje filmowi sukces a co dopiero pojawiające się podwójnie!

Maya i Ethan Hawke zagrają w romantycznej komedii o dorastaniu – „Revolver”, którą na podstawie scenariusza Kate Trefry („Stranger Things”) wyreżyseruje Andrew Stanton („Gdzie jest Nemo”, „John Carter”). Akcja filmu toczyć się będzie w 1966 roku. Jane, grana przez Mayę Hawke jest nastolatką, mieszkająca w Anchorage na Alasce. Pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego – samolot, lecący do Japonii, którym na koncert podróżuje zespół The Beatles, jest zmuszony do nieoczekiwanego postoju w miasteczku Jane. Wszystkich mieszkańców ogarnia beatlesomania, a sama Jane odbmyśla plan utraty dziewictwa z George’em Harrisonem – gitarzystą The Beatles.

Mayę Hawke ostatnio można było oglądać w filmie Gii Coppoli „Mainstream”, natomiast Ethan Hawke znany wszystkim ze słonecznej trylogii, grał ostatnio w „Tesli”, a obecnie jest współautorem scenariusza, producentem wykonawczym oraz gra w serialu dla Showtime „The Good Lord Bird”.

Kinga Majchrzak

źródło:Variety.com