Image
Małgorzata Szumowska

Infinite Storm to wciągająca opowieść eksplorująca sytuację kryzysu, ale i odwieczne relacje człowieka z naturą. Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta to film otwarcia 15. Mastercard OFF CAMERA. Uroczysta premiera odbędzie się już 29.04 w Kinie Kijów.

Pam Bales (w tej roli dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts) wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się heroiczną siłą. Spotyka wyczerpanego mężczyznę, zupełnie nieprzygotowanego na wyprawę w tak niebezpieczne miejsce. Jeśli nie udzieli mu pomocy, najpewniej umrze. Z kolei gdy się na to zdecyduje, sama może zginąć. Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert wciąga widzów w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów oraz ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione w równej mierze, co gwałtowne załamania pogody. Poruszająca, oparta na faktach historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać.

Małgorzata Szumowska od lat wspiera kino niezależne. W 2018 roku była przewodniczącą Jury Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Z kolei w 2015 roku jej „Body/Ciało” wygrało Konkurs Polskich Filmów Fabularnych.