Image
123

Jeśli pokusić się o ranking najbardziej świątecznych aktorów wszech czasów, Hugh Grant z pewnością uplasowałby się w ścisłej czołówce. Podczas tegorocznych świąt powtórkę filmu „To właśnie miłość” (2003) będzie można uzupełnić o dokument o samym aktorze. Stacja BBC2 sprezentuje bowiem swoim widzom film o karierze absolwenta oksfordzkiego wydziału literatury, który zanim został gwiazdą dużego ekranu, współtworzył telewizyjną grupę komediową The Jockeys of Norfolk.

Hugh Grant: A Life on Screen to sześćdziesięciominutowy dokument, którego scenariusz obejmuje między innymi wywiad z tytułowym bohaterem. Na ekranie zobaczymy także Andie MacDowell, Sandrę Bullock, Colina Firtha oraz Richarda Curtisa.

Biografia filmowa jednego z najbardziej popularnych brytyjskich aktorów rozpocznie się właśnie od jego telewizyjno-komediowej odsłony, oraz - jak nie trudno się domyślić - przełomowej dla Granta roli Charlesa w komedii romantycznej Mike'a Newella - „Cztery wesela i pogrzeb” (1994).

Za kreację niepoprawnego, roztrzepanego amanta, który stały związek utożsamia z końcem świata, aktor został wyróżniony Złotym Globem oraz nagrodą BAFTA, a jego kariera rozpędziła się na dobre.

Dokument o Grantcie jest częścią większej serii BBC2 Life on Screen, w ramach której powstały już opowieści o Stephenie Fry'u, Lenny'm Henry'm oraz Michaelu Palinie. O kim jeszcze chcielibyście obejrzeć podobny dokument?

Alicja Muller