Image
David O. Russell

Właśnie ukazał się zwiastun najnowszego filmu David’a O. Russell’a, który opisywany jest jako oryginalny epos kryminalny o grupie ludzi, którzy znajdują się w centrum jednego z najbardziej szokujących tajnych wątków w historii Ameryki. W rolach głównych sama śmietanka Hollywood.

 

Film wyprodukowany przez Disneya, 20th Century Studios, New Regency Prods. i Forest Hill Entertainment jest opisywany jako oryginalny epos kryminalny o trzech bliskich przyjaciołach, którzy znaleźli się w centrum jednego z najbardziej szokujących tajnych wątków w historii Ameryki. Tych trzech przyjaciół to Christian Bale, Margot Robbie i John David Washington – lekarz, pielęgniarka i prawnik. Oprócz nich w filmie występują między innymi: Robert De Niro, Chris Rock, Taylor Swift, Anya Taylor-Joy, Mike Myers, Rami Malek, Zoe Saldaña, Timothy Olyphant, Michael Shannon, Andrei Riseborough, Alessandro Nivola i Matthias Schoenaerts.

 

Zawarliśmy pakt i przysięgliśmy chronić się nawzajem, bez względu na wszystko - mówi Bale w zwiastunie, zanim ujawnia, że trzech przyjaciół jest oskarżonych o mordesrtwo. W pomoc w odkryciu prawdy angażują postać graną przez Roberta De Niro, a bohaterka grana przez Margot Robbie zaznacza: To wszystko okazuje się znacznie większe niż ktokolwiek z nas.

 

„Amsterdam” to pierwszy film Russella od czasu „Joy” z 2015 roku. Jego premiera ustalona została na 4 listopada 2022 roku.

 

Kinga Majchrzak

źródło: HollywoodReporter.com