Image
ryan gosling

W kinach furorę robi jego komedia akcji z Bradem Pittem, a David Leitch już pracuje nad kolejnym potencjalnym hitem. “The Fall Guy”, z równie gwiazdorską obsadą, zostanie nakręcony w Australii.

Główny bohater tej historii to Colt Seavers - kaskader, który po godzinach staje się łowcą nagród. Inspiracją dla filmu jest “Fall Guy”, serial telewizyjny z lat 80. Co ciekawe, David Leitch sam był kiedyś kaskaderem, pracował również jako koordynator scen akcji. Taki wpis w CV reżysera zdaje się gwarantować doskonałą, najwyższej klasy rozrywkę w ramach zapowiadanego filmu.

Leitch dowiódł już zresztą niejeden raz, że jest mistrzem w swoim fachu - w swoim portfolio ma wszak takie efektowne produkcje jak “John Wick”, “Atomic Blonde” czy “Deadpool 2”. W międzyczasie pracuje nad miniserialem z Andrew Garfieldem w roli głównej. Sześcioodcinkowy “Hot Air” opowie historię sukcesu Roberta Bransona, miliardera i właściciela Virgin Airways. Początkowo Leitch miał również stanąć za kamerą “The Division”, netfliksowej adaptacji gry z udziałem Jake’a Gyllenhaala i Jessiki Chastain. Ostatecznie jednak zrezygnował z uwagi na termin zdjęć, kolidującym z datami kręcenia “Bullet Train”.

Ryan Gosling ostatnio podbija internet zdjęciami z planu “Barbie” Grety Gerwig, gdzie paraduje w różowym wdzianku Kena z Margot Robbie u boku. Zaś najnowsza produkcja z jego udziałem, “Gray Man”, jest do obejrzenia na platformie Netflix. Jej twórcy, bracia Joe i Anthony Russo, już zapowiedzieli kontynuację filmu akcji z niepokornym agentem o pseudonimie Szóstka. Z kolei Emily Blunt w ostatnich latach ewidentnie postanowiła się sprawdzić w warunkach ekstremalnych - mowa o świetnym “Cichym miejscu 2” oraz “Wyprawie do dżungli”. Natomiast w lipcu 2023 roku zobaczymy ją w “Oppenheimerze” Christophera Nolana.

Producentem wykonawczym, a zarazem współautorem scenariusza do “The Fall Guy” jest Drew Pearce, znany z “Iron Man 3”. Partneruje mu Ashley Miller, który pracował już przy “Thorze” czy filmie “X-Men” Pierwsza klasa”. Projekt powstanie dla studia Universal.

“The Fall Guy” ma wejść na ekrany kin w marcu 2024 roku.

Monika Żelazko