Image
Centrum Festiwalowe

Sercem całego festiwalu jak co roku jest nasze Centrum Festiwalowe. Miejsce, w którym roi się od pasjonatów kina. Podczas piętnastej edycji stolicą festiwalu będzie Pałac Potockich na Rynku Głównym 20 w Krakowie.

Oczywiście Festiwal byłby niczym bez kina, tegoroczne rozdanie będzie powtórką z ubiegłego roku. Trzy wspaniałe miejsca, które zachwycały wszystkich do tej pory, ponownie otworzą swoje drzwi. Większość projekcji będzie podzielona pomiędzy czterema salami kinowymi. Dwie z nich mieszczą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ulicy Rajskiej 12, natomiast Kino pod Baranami kolejny raz zapełni swoje kultowe sale - Niebieską i Czerwoną. Kino Kijów rozpocznie i oficjalnie otworzy 15. edycję Festiwalu Mastercard OFF CAMERA podczas specjalnego pokazu filmu „Infinite Storm”, Małgorzaty Szumowskiej.

Festiwalową ucztę kinomanów dopełniać będą pokazy plenerowe. W tym roku zapraszamy do miejsc w centrum Krakowa czyli Kina na Placu Szczepańskim i Kina pod Galerią na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Festiwal zadebiutuje również w dwóch nowych punktach na Podgórzu i w Nowej Hucie. Po raz pierwszy zapraszamy do Kina na Rynku Podgórskim i Kina NCK w Nowej Hucie przy alei Jana Pawła II 232.

Tradycyjnie nie może zabraknąć pokazów specjalnych w trakcie rejsów barką Nimfa po Wiśle. Rejsy filmowe z Kinem na Barce przy Bulwarze Czerwieńskim obiorą swój kurs już od soboty 30 kwietnia.

Częścią Festiwalu niezmiennie pozostają wydarzenia specjalne. Na część z nich zapraszamy do Muzeum Manggha przy ul. Marii Konopnickiej 26. Emocje nie będą opuszczały centrum Krakowa - na plantach w Bunkrze Sztuki prezentowana będzie jedna z festiwalowych wystaw.

Festiwal nie opuści również sieci. Dostęp do seansów online w ramach Konkursu Głównego i sekcji „Amerykańscy Niezależni” zostanie umożliwiony przez stronę http://www.player.pl/off-camera.

Tegorocznym miejscem, w którym odbędzie się tegoroczna OFF SCENA jest Klub Spotkań Poczta Główna, przy ul. Westerplatte 20 w Krakowie. Niezależna muzyka najlepszej próby zabrzmi w dniach 01.05-07.05!

Zachęcamy już teraz do spędzenia najbliższych dni razem z nami i zapraszamy na poruszające zmysły wydarzenia w ramach 15. edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA.