Image
123

Tej pani chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Niezapomniana policjantka z „Fargo” (1996) Coenów i niezłomna matka z „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (2017) Martina McDonagha. Dwukrotna zdobywczyni Oscara znów wykreuje na ekranie silną bohaterkę!

„Women Talking” to ciesząca się uznaniem książka autorstwa Miriam Toews – New York Times i Washington Post umieściły ją na swoich listach najlepszych lektur 2018 roku. Opowiada historię ośmiu kobiet żyjących w Boliwii, w odizolowanej od świata kolonii religijnej mennoitów. Odkrywają one, że przez lata stopniowo, bez ich wiedzy, uzależniano je od narkotyków oraz wykorzystywano seksualnie. Pod nieobecność swych oprawców postanawiają podjąć próbę ucieczki i wyzwolenia spod jarzma męskiej manipulacji i gwałtu. Jak poradzą sobie z wcale nie tak przyjazną rzeczywistością, którą wszyscy znamy?

Reżyserką, a także scenarzystką projektu jest Sarah Polley, która ma już na koncie choćby „Take this Waltz” (2011) z Michelle Williams w roli głównej. „Women Talking” powstanie pod szyldem Orion Pictures, wchodzącego w skład MGM oraz Planu B – firmy producenckiej Brada Pitta.

Monika Żelazko