Image
Florence Pugh

Florence Pugh na dobre korzysta ze swoich pięciu minut. Angielska aktorska zgarnęła kolejną główną rolę – tym razem w filmie Sebastiana Lelio, reżysera oscarowej „Fantastycznej kobiety”. 

 

Już w „Lady M.”  – kameralnym dramacie portretującym piekło kobiet epoki wiktoriańskiej – zwróciła uwagę krytyków swoim ewidentnym talentem. Jednak to dopiero Ari Aster pozwoli w pełni mu wybrzmieć, powierzając jej rolę przeżywającej żałobę Dani w „Midsommar”. W tym samym roku Florence przyćmiła pozostałe członkinie gwiazdorskiej obsady „Małych kobietek”, zdobywając nominację do Oscara za rolę drugoplanową. Wszystko wskazuje na to, że po krótkim romansie z Hollywood („Black Widow”), aktorka wróci na arthouse’owy tor – tak przynajmniej sugeruje zapowiedź najnowszego projektu, w który się zaangażowała.

 

„The Wonder” wyreżyseruje Sebastian Lelio – chilijski twórca, który zdobył rozpoznawalność wielowymiarowymi portretami kobiet. Jego film z transseksualną bohaterką w roli głównej, został nagrodzony Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny w 2018. Zdaje się, że Lelio, podobnie jak jego chilijski kolega po fachu Pablo Larrain, nie zamierza ograniczać się do rodzimej kinematografii. Przy realizacji swojego najnowszego filmu, reżyser powróci do znajomych mu już z „Nieposłusznych” wyspiarskich klimatów. 

 

Fabuła „The Wonder” opiera się na książce Emmy Donoghue o tym samym tytule, wydanej również w Polsce. Oscyluje ona wokół zagadki jedenastolatki, która od miesięcy odmawia spożywania posiłków. Dziewczynka ma doświadczać cudu, żywiąc się „manną z nieba”. Wieść o tym niezwykłym przypadku zatacza coraz szersze kręgi, a do miasteczka ściągają turyści i dziennikarze. Florence Pugh wcieli się w rolę pielęgniarki, której zlecono opiekę nad dziewczynką, a jednocześnie – jej obserwację. 

 

Za scenariusz filmu odpowiadają Sebastian Lelio i Emma Donoghue wraz z Alice Birch. Jedna z najciekawszych współczesnych scenarzystek współpracowała już z Pugh przy ,,Lady M.”, więc wiktoriański klimat powieści zdecydowanie nie jest jej obcy. Ostatnio spod pióra Birch wyszedł scenariusz „Normalnych Ludzi”. Pracowała również przy drugim sezonie „Sukcesji”. Z pewnością możemy spodziewać się więc dopracowanej historii i silnych bohaterek.

 

Źródło: Deadline

 

Magdalena Narewska