Image
Anja Rubik

1. Jednym z fajniejszych wspomnień towarzyskich jest dla mnie moment, kiedy podczas festiwalowej imprezy w Pałacu pod Baranami, w bodajże 2011 roku, odśpiewaliśmy z Rose McGowan, która była wtedy przewodniczącą Jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych, całą piosenkę Adele "Rolling Into Deep", świetnie się przy tym, rzecz jasna, bawiąc.

2. Panel we współpracy z Anją Rubik i kampanią SEXEDPL z 2018 roku, gdy rozmawialiśmy o edukacji seksualnej w Polsce, filmach, jakie dotyczą tematyki dorastania i seksualności, a sala pękała w szwach słuchając z zainteresowaniem. Po dyskusji podchodzili do nas młodzi ludzie dziękując za rozmowę, wtedy poczułem, że to, co robimy podczas festiwalu jest kulturowo ważne i potrzebne.

3. Dyskusja w 2012 roku z udziałem Profesor Jacka Halberstama poświęcona tematyce przegrywania, porażki i zapominania, towarzysząca nowej wówczas, tematycznej sekcji festiwalu - Geek Cinema. Nigdy wcześniej ani później nie brałem udziału w Polsce w wydarzeniu z pogranicza świata kina i akademickiego, które po pierwsze przyciągnęło tak dużo osób. Po drugie, nie wystarczyło czasu na pytania ze strony słuchaczy. Po trzecie wreszcie - wyglądało na to, że tematy, na które rozmawiamy, mimo, że momentami dość skomplikowane, tak mocno rezonują w widzach i oglądanych przez nich filmach.

Grzegorz Stępniak