Image
Sala samobójców. Hejter

Na wydarzeniu Script Fiesta odnajdą się zarówno profesjonaliści, studenci, jak i pasjonaci świata filmu. Festiwal scenarzystów trwał od 3 do 8 marca.

W Warszawie odbyła się 9. Edycji Festiwalu Scenarzystów Script Fiesta. Festiwalu, który organizowany jest przez Warszawską Szkołę Filmową Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. W programie festiwalu znalazło się między innymi spotkanie z Jakubem Żulczykiem („Ślepnąc od świateł”), który opowiedział dlaczego każdy pisarz przynajmniej raz w życiu powinien pracować nad scenariuszem filmowym. Gabriela Muskała podzieliła się tym, jak doświadczenie dramatopisarki wpłynęła na jej pracę aktorską. Z kolei Michał Oleszczyk próbował wyjaśnić fenomen filmu „Kevin sam w domu”. Wśród gości festiwalu znaleźli się także Luke Davis (nominowany do Oscara, „Mój piękny syn”), Andrzej Mularczyk (scenarzysta filmu „Sami swoi) oraz Mateusz Pacewicz (scenarzysta filmów „Boże ciało” oraz „Sala samobójców. Hejter”).

Młodzi scenarzyści mogli zdobywać wiedze podczas warsztatów z tematyki developmentu filmowego, pisania scenariuszy serialowych, czy pisania scen otwarcia do swoich scriptów. Podczas festiwalu miała również miejsce gala poświęcona konkursowi scenariuszowemu. Konkurs zwyciężyła Paulina Sawicka („Oszuści”) oraz Michał Hytroś („Święta Mario, módl się za nami”).

Julia Smoleń