Image
Viggo Mortensen

Ostatnia współpraca Petera Farelly’ego i Viggo Mortensena zaowocowała deszczem nagród. Okazuje się, że panowie znów połączą siły, by znów opowiedzieć o pokonującej wszelkie przeszkody przyjaźni.

Nietrudno wyobrazić sobie, że za dwie–trzy dekady ,,Green Book” będzie klasykiem pokroju ,,Forresta Gumpa” – ciepłym, familijnym filmem, który może obejrzeć każdy, mówiącym o sprawach ważnych w łatwo przyswajalny sposób. Choć wokół filmu narosło sporo kontrowersji – wielu krytyków dostrzegło w fabule zakamuflowany rasizm, a rodzina Donalda Shirleya zdementowała przedstawioną w filmie przyjaźń bohaterów – koniec końców, stał się on przebojem kin na całym świecie. Widzowie pokochali tę opowieść przede wszystkim ze względu na wyrazistych bohaterów. Choć nie można stwierdzić, że Viggo Mortensen jest aktorem o określonym emploi, rola Tony Vallelongi niewątpliwie pozostanie wyjątkową w jego karierze.

Peterowi Farelly’emu współpraca z Mortensenem najwyraźniej spodobała się na tyle, że postanowił obsadzić go w kolejnym filmie. Co ciekawe, znowu weźmie on na warsztat męską przyjaźń. Tym razem będzie musiała ona przezwyciężyć nie rasową segregację, a okoliczności wojny w Wietnamie. Fabuła niezatytułowanego jeszcze projektu jest oparta na książce zatytułowanej “The Greatest Beer Run Ever: A True Story of Friendship Stronger Than War”. Opowiada ona prawdziwą historię Johna ,,Chickie” Donohue, który w 1967 roku opuścił Nowy Jork, aby namierzyć swoich dawnych przyjaciół z dzieciństwa i wypić z nimi piwo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego przyjaciele walczą właśnie w Wietnamie...

Jak podaje Variety, Mortensen prawdopodobnie wcieli się w rolę drugoplanową. Więcej szczegółów dotyczących projektu na razie nie zostało podanych do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że Peter Farelly będzie kontynuował samotną ścieżkę reżyserską, na którą wkroczył, realizując ,,Green Book”. Przed oscarowym projektem, niemal zawsze współpracował z bratem Bobbym – duet znany był przede wszystkim z lekkich komedii romantycznych.

Źródło: Variety

Magdalena Narewska