Elton Egerton John
Image
fot. kadr z filmu

Jeśli Rocket Man to Your Song, a I’m Still Standing przełączacie tylko na Crocodile Rock – możecie zaczynać taniec radości! Taron Egerton wcieli się w absolutną gwiazdę muzyki rozrywkowej, Eltona Johna. You can feel the love tonight, bo Paramount Pictures przygotowuje prawdziwą petardę!

„Rocketman” jest zapowiadany jako muzyczna, kolorowa fantazja prezentująca drogę, którą przebył Reginald Kenneth Dwight, by stać się Sir Eltonem Johnem, legendą światowej sceny muzycznej. Musical, nie będąc typową biografią, obejmie właściwie całą karierę muzyka – od jej początków w Królewskiej Akademii Muzycznej, przez narkotykowe zawirowania, po współpracę z tekściarzem Berniem Taupinem. W roli głównej wspomniany Egerton, znany głównie jako Gary „Eggsy” Unwin z dwóch (jak na razie) części „Kingsmanów” (2014; 2017). Aktor pokonał między innymi Daniela Radcliffa, Toma Hardy’ego i Jamesa McAvoya, którzy także przymierzali się do roli słynnego piosenkarza.

Autorem scenariusza jest Lee Hall, twórca między innymi „Billy’ego Elliota” (2000) czy „Czasu wojny” (2011) w reżyserii Stevena Spielberga. Za kamerą "Rocketmana" - Dexter Fletcher, który ma już ma koncie współpracę z Egertonem przy innym projekcie. W 2016 wspólnie nakręcili opowieść o brytyjskim skoczku narciarskim - amatorze, który nigdy się nie poddał i w końcu wystąpił na olimpiadzie zimowej w Calgary w 1988 roku. W filmie "Eddie zwany orłem" wystąpili także Hugh Jackman i Cristopher Walken. U boku Egertona w „Rocketmanie” zaś wystąpią: Jamie Bell, Bryce Dallas Howard i Richard Madden, który właśnie otrzymał Złotego Globa sa swoją rolę w serialu stacji BBC „Bodyguard”. Ten ostatni wcieli się w Johna Reida, menadżera i partnera gwiazdora.

Producentami obrazu o Eltonie Johnie są jego główny bohater we własnej osobie oraz Matthew Vaughn - reżyser hitowej serii o Kingsmanach. To właśnie na planie "Kingsman: Złoty Krąg" (2017) spotkali się wybitny muzyk i jego ekranowy odpowiednik, Taron Egerton.

Światowa premiera „Rocketmana” już 16 maja 2019. Na ekrany polskich kin film wejdzie 28 czerwca tego samego roku.

Monika Żelazko

fotografia1fotografia2