Image
W głębi lasu

„W głębi lasu” jest adaptacją książki Harlana Cobena. To pierwsza współpraca Neflixa i Cobena w polskiej odsłonie.

„W głębi lasu” wyreżyserowali Leszek Dawid („Jesteś bogiem”) oraz Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Za scenariusz odpowiadają Wojtek Miłoszewski i Agata Malesińska. Serial będzie liczyć sześć odcinków.

Fabuła toczy się na dwóch liniach czasowych – w roku 1994 oraz w 2019. Głównym bohaterem jest Paweł Kopiński – warszawski prokurator. Protagonista zmaga się z traumą po stracie siostry, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Po latach, zostaje odnalezione ciało, którego okoliczności śmierci jawią się jako możliwe do powiązania ze zniknięciem siostry Kopińskiego. Rozwiązanie tajemnicy nie będzie jednak tak proste. Na drodze Pawła staną dawne rodzinne sekrety, których ujawnienie wiązać się będą z możliwą katastrofą bohatera.

Autor książki oraz producent wykonawczy projektu, Harlen Coben wyraził swoją radość związaną z realizacją serialu: Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflixa na całym świecie.

W głównej roli zobaczymy Grzegorza Damięckiego. Kobiecą protagonistkę zagra Agnieszka Grochowska. Obok nich na ekranie zobaczymy, między innymi: Huberta Miłowskiego oraz Wiktorię Filus (jako młodsze wersje głównych bohaterów), Cezarego Pazurę, Izabelę Dąbrowską, Arkadiusza Jakubika oraz Dorotę Kolak. 

Projekt wspierany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera odbędzie się 12 czerwca na platformie Netflix.

Julia Smoleń