Image
Danny Boyle

Nie lada gratka dla fanów zarówno punk rocka, jak i twórczości oscarowego reżysera. Danny Boyle przygotowuje dla stacji FX serial o zespole Sex Pistols. Produkcja zostanie oparta na pamiętnikach gitarzysty kapeli, Steve'a Jonesa.

Serial ma pokazać rzeczywistość Londynu - a konkretnie zachodniej części miasta - połowy lat 70. Seria "Pistol" pokaże życie członków słynnej punkowej kapeli. Centralną postacią ma zostać wspomniany Steve Jones, a serial opierać się będzie na wydanych w 2018 r. pamiętnikach gitarzysty. W obsadzie zobaczymy Ansona Boona (w roli Johna Lydona), Louisa Partridge'a (Sid Vicious), Jacoba Slatera (Paul Cook), Fabiena Frankela (Glen Matlock), Dylana Llewellyna (Wally Nightingale), Sydney Chandler (Chrissie Hynde) oraz Emmę Appleton (Nancy Spungen). W serialu wystąpi także znana z roli Aryi Stark Maisie Williams; wcieli się w Jordan (własc. Pamela Rooke), punkową ikonę, znaną z współpracy z Vivienne Westwood.

"Pistol" postara się oddać trzęsienie ziemi, jakie wywołało w ustabilizowanym, konserwatywnym brytyjskim świecie pojawienie się punka. Jak zapowiada sam Danny Boyle, lata 70. to moment, który na zawsze zmienił brytyjską kulturę, ale i tamtejsze społeczeństwo czy porządek. W centrum tych przemian znalazł się właśnie Steve Jones, młody, niewykształcony chłopak. Boyle chce opowiedzieć o zdarzeniach, które doprowadziły do tej chwili.

Brytyjski reżyser kojarzony jest raczej z twórczością filmową - przypomnijmy, że spod jego ręki wyszły takie produkcje jak "Trainspotting" (1996), "28 dni później" (2002) czy "Slumdog. Milioner z ulicy" (2008). Pracował też przy powstaniu seriali, m.in. "Trust" (2018), również dla stacji FX. "Pistol" ma liczyć sześć odcinków. Jeszcze nie podano planowanej daty premiery.

Joanna Barańska

źródło: indiewire.com