Image
Opowieść podręcznej

Czwarty sezon popularnego serialu Hulu zwiastuje wojnę w Gileadzie. To kolejna seria dystopijnego dramatu, którego pierwsza część oparta jest na powieści Margaret Atwood o tym samym tytule.

Świat „Opowieści podręcznej” to dystopijna wizja przyszłości, która oparta jest na fundamentach skrajnej prawicy, patriarchatu oraz ścisłej współpracy religii i władz. W tym świecie, rola kobiet spłaszczona jest jedynie do reprodukcji. Kobieta jawi się jako służebnica, cichy pracownik opresyjnego systemu. Poprzednie sezony skupiały się między innymi na buncie protagonistki – June (Elisabeth Moss), która rozpoczęła większą rebelie kobiet.

Hulu wypuściło pierwszy teaser czwartego sezonu serialu. Trzeci sezon skupiał się na June, która rozpoczęła walkę z władzą Gileadu. W czwartym sezonie protagonistka wypowiada wojnę, która według założeń bohaterki, ma rozsadzić system od środka. – Moja córka zasługuje na więcej, wszyscy zasługujemy na więcej. Zmiana nigdy nie przychodzi łatwo. Ta wojna sama się nie wygra – mówi w zwiastunie protagonistka.

Czwarty sezon składać się będzie z 10 odcinków.

Premiera nowej serii w 2021 roku.

Julia Smoleń