Image
Miramax Films

Fani Quentina Tarantino i Umy Thurman od premiery pierwszej i drugiej części „Kill Billa” zastanawiali się, czy pogłoski o tym, że Czarna Mamba, zabójczyni napędzana chęcią zemsty, kiedykolwiek powróci na wielki ekran okażą się prawdziwe. Tarantino ostatnio podsycił te spekulacje mówiąc, że rozmawiał z Umą Thurman o ewentualnym nakręceniu kolejnej części filmu.

Podczas trasy promującej „Once Upon a Time in Hollywood”, Tarantino został zapytany o ewentualny dalszy ciąg „Kill Billa”. Reżyser podkreślał, że choć ze względu na ilość materiału film podzielono na dwie części (wypuszczone w 2003 i 2004 roku), w jego głowie zawsze funkcjonowały jako całość. Z drugiej strony przyznał, że nie może narzekać na to, że nie mógł pokazać widzom jako czterogodzinnej całości – nie każdy odbiorca poradziłby sobie z tak długim seansem.

Mimo zapewnień o tym, że historia jest domknięta, na początku lipca Tarantino napomknął, że rozmawiał z Umą Thurman, odtwórczynią roli Czarnej Mamby/Beatrix Kiddo o powrocie do tej historii. Przypomnijmy: Czarna Mamba to zawodowa zabójczyni. Dawny szef i ukochany, tytułowy Bill, dopada ją na próbie do jej ślubu. Zabija jej narzeczonego i strzela Beatrix w głowę; kobiecie udaje się przeżyć. Czarna Mamba jest w ciąży. Kiedy budzi się po kilku latach śpiączki, nie ma przy niej nikogo. Zakłada, że płód nie przeżył masakry. Beatrix wstępuje więc na ścieżkę zemsty i wyszukuje wszystkich, którzy doprowadzili do jej nieszczęścia. Jedną z walk obserwuje córka kobiety, na której mści się Czarna Mamba. Beatrix obiecuje jej, że jeśli będzie się chciała zemścić, ona będzie na nią czekać. To może być przyczynek do trzeciej części „Kill Billa”.

- Ostatnio rozmawialiśmy z Umą [o kolejnej części filmu] - powiedział Tarantino w podcaście MTV „Happy Sad Confused”. - Ja myślałem o tym trochę dłużej. Jeśli miałbym zrobić kolejny film nawiązujący do tego, co zrobiłem już w przeszłości, to byłby to właśnie trzeci „Kill Bill”.

Jeśli Tarantino zdecyduje się na domknięcie trylogii, „Kill Bill vol. 3” będzie jego dziesiątym i, zgodnie z zapowiedzią reżysera, ostatnim filmem.

Joanna Barańska

źródło: indiewire.com

Picture author
Miramax Films