Image
Cruella

Każdy, kto widział uroczą animację „101 dalmatyńczyków”, zapamiętał główną antagonistkę – Cruellę De Mon. Przerażająca projektantka chciała złapać tytułowe pieski i przerobić je na drogie ubrania. Teraz będzie okazja do tego, by lepiej poznać tę postać.

Już w maju widzowie będą mogli obejrzeć film „Cruella”, w którym w tytułową postać wcieli się Emma Stone. Akcja toczy się w Londynie lat 70. – produkcja mocno czerpie z ówczesnej estetyki. Punkowo-rockandrollowa jest sama Cruella, ale też trzeba przyznać, że styl głównej bohaterki mocno ewoluuje, nawet w ponadminutowym trailerze. Cruellę poznajemy ją jako młodą projektantkę, rudowłosą Estellę, która zaczyna pracę w domu mody. Kobieta popada w obsesję na punkcie dalmatyńczyków, a jej życie stacza się po równi pochyłej. Estella zmienia się w Cruellę. Historia jej przemiany to prequel do „101 dalmatyńczyków”.

W filmie, oprócz Stone, zobaczymy także Marka Stronga i Emmę Thompson. Obraz wyreżyserował Craig Gillespie, znany z filmów takich, jak „Jestem najlepsza. Ja, Tonya” (2017) czy „Miłość Larsa” (2007). „Cruella” miała wejść do kin w grudniu 2020 r., ale ze względu na pandemię premierę przełożono na maj 2021 r.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy, dotyczących stylistyki filmu. Internauci dopatrują się podobieństw między Cruellą Emmy Stone a Harley Quinn w wykonaniu Margot Robbie. W przypadku obydwu bohaterek możemy zaobserwować stopniowe popadanie w szaleństwo oraz charakterystyczny wygląd, łączący się z tym, co akurat przeżywają. Pojawiły się też głosy zestawiające ze sobą nową Cruellę i Jokera w wykonaniu Joaquina Phoenixa. W tym wypadku komiksowość obydwu postaci jest wrzucona w szorstką i okrutną rzeczywistość. Odpowiedzią bohaterów jest destrukcja – i samych siebie, i tego, co spotkają na swojej drodze.

Joanna Barańska

Źródła: independent.co.uk, variety.com