Image
Nowy Wspaniały Świat

Mimo tego, że można się już wybrać do kina, Netfliks jak zwykle nie zwalnia tempa. W tym roku mogliśmy zobaczyć takie filmy jak „Cząstki kobiety”, „Malcolm i Marie”, czy „O wszystko zadbam”. Co gigant stremingu zaproponuje nam w marcu?

Nowy wspaniały świat (01.03)

Nowy serial Netfliksa jest adaptacją dystopijnej powieści Aldousa Huxleya wydanej w 1931 roku. Historia przedstawia wizję społeczeństwa podzielonego ścisłą hierarchią. W tym świecie królują płytkie relacje i prymitywne rozrywki. Członkowie społeczeństwa, kiedy są znużeni zażywają narkotyk Somę. Społeczność zostanie zaburzona, kiedy przybędą do nich mieszkańcy z innego świata – Nowego Londynu. W serialu zobaczymy Demi Moore, Aldena Ehrenreicha, Harryego Lloyda oraz Jessice Brown Findlay

Sky Rojo (19.03)

Bohaterkami serialu „Sky Rojo” są trzy prostytutki, które próbują uciec przed brutalnym alfonsem Romeo. Kobiety wyruszają w pełną niespodzianek wędrówkę, w poszukiwaniu wolności i szczęścia. To mroczne, feministyczne kino drogi. Autorem serialu jest twórca słynnego „Domu z Papieru” – Alex Pina.

Tydzień z życia (26.03)

„Tydzień z życia” to musical dla młodzieży. Historia opowiada losy zbuntowanego nastolatka (w tej roli Kevin Quinn), który łamie prawo i z zadziwiającego powodu staje przed trudnym wyborem: odbyć karę w poprawczaku albo wyjechać na obóz letni. Oczywiście, bohater wybiera tę drugą opcję. Okazuje się, że obóz jest wyjazdem chrześcijańskim. Mimo tego, że początkowo protagonista marzy o powrocie do domu, ostatecznie nowa miłość (Bailee Madison) pomoże mu odnaleźć się w odmiennej rzeczywistości.

Moxie (03.03)

Film pełnometrażowy w reżyserii Amy Poehler jest adaptacją książki Jennifer Mathieu. Projekt opowiada historię nieśmiałej nastolatki Vivian (Hadley Robinson), której życie zmieni się, kiedy pozna nową koleżankę (Alycia Pascual-Pena). Dzięki niej protagonistka zacznie zauważać i reagować na seksistowskie zachowania swoich kolegów ze szkoły. Bohaterka zdecyduje się na publikacje anonimowego zina – „Moxie”, który obnaży seksistowskie zachowania panujące w liceum. Od „Moxie” już bardzo blisko do prawdziwej rewolucji…

Biggie: I Got a Story to Tell (01.03)

Christopher George Latore Wallace, czyli The Notorious B.I.G. jest jednym z najważniejszych artystów hip-hopowych. Dokument opowiada o początkach kariery muzyka. Wykorzystuje wcześniej nieznane nagrania oraz wywiady z przyjaciółmi i rodziną, z których wykluwa się opowieść o drodze słynnego rapera.

 

Julia Smoleń