Image
Bones and All

W sieci pojawił się już zwiastun nowego dzieła włoskiego reżysera. “Bones and All” ma być połączeniem dwóch pozornie opozycyjnych gatunków: horroru i melodramatu. Film ma szansę otrzymać Złotego Lwa na tegorocznym MFF w Wenecji.

Ta historia rozegra się w Ameryce lat 80. Będziemy świadkami pierwszej miłości Lee (Timothée Chalamet) i Maren (Taylor Russell). Scenariusz napisał David Kajganich, który odpowiadał także za remake “Suspirii” z 2018 roku. Fabuła bazuje na książce autorstwa Camille DeAngelis.

Luca Guadagnino w świadomości kinomanów na całym świecie zagościł na dobre dzięki filmowi “Tamte dni, tamte noce’, który również w karierze Chalameta był kamieniem milowym. Wcześniej reżyser nakręcił między innymi dwa świetne tytuły z Tildą Swinton (“Jestem miłością” i “Nienasyceni”), później zaś porwał się na klasykę giallo, włoskiej odmiany horroru i stworzył wspomniany już, oryginalny remake “Suspirii”.

Ponadto, Chalameta zobaczymy wkrótce w dwóch wielkich widowiskach - w przyszłym roku na ekrany kin wejdzie druga część “Diuny” oraz “Wonka”.

Światowa premiera “Bones and All” jest zaplanowana już na 2. września tego roku.

Monika Żelazko