Image
Tim Burton

„Rodzina Addamsów” swoją sławę i oddane grono miłośników zawdzięcza przede wszystkim filmowym produkcjom, w których główne role zagrali Anjelica Huston i Raúl Juliá. Pierwszy serial o jedynej w swoim rodzaju rodzince powstał już jednak w latach 60., a jej korzenie sięgają 1938 roku, kiedy to na łamach New York Timesa zaczęto publikować komiksy z Gomezem i resztą. Fani sławnej makabreski mogą zacierać ręce - Tim Burton wraz z potentatem streamingowym planują prawdziwą gratkę!

Plotki o tym, że reżyser „Dużej ryby” zabiera się za uniwersum Addamsów, krążyły już od dawna. Trudno zresztą wyobrazić sobie bardziej właściwą osobę na właściwym miejscu: dorobek Burtona, a w nim tytuły takie jak „Edward Nożycoręki”, „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street” czy „Gnijąca panna młoda” - mówią same za siebie. Głośno było o pełnometrażowym filmie z udziałem Johnny’ego Deppa i Heleny Bonham Carter, zapowiadano też animowaną wersję opowieści. Dziś wiemy już, że światło dzienne ujrzy serial „Wednesday”. Będzie to aktorska produkcja z gatunku „young adults” – a zatem łącząca w sobie elementy historii inicjacyjnej z arsenałem grozy. Nastoletnia córka Morticii i Gomeza rozpoczyna naukę w Nevermore Academy. Sen z powiek spędza jej jednak nie tylko nauka do kolejnych egzaminów, ale również zapanowanie nad własnymi nadnaturalnymi zdolnościami oraz tajemnicza zagadka sprzed wieków, w którą uwikłani są jej rodzice. Jednocześnie na Wednesday czyhają zupełnie nienadprzyrodzone, choć niemniej skomplikowane przeszkody – jak burza hormonów i pierwsze miłości.

Tim Burton jest nie tylko reżyserem projektu, ale też jego producentem wykonawczym. Scenarzyści i showrunnerzy to Alfred Gough i Miles Millar („Tajemnice Smallville”). Pierwszy sezon ma liczyć osiem odcinków. Na razie nie wiemy nic na temat obsady. Czy spełnią się marzenia fanów aktorskiego duetu z „Mrocznych cieni”, którzy najchętniej w rolach Morticii i Gomeza Addamsów widzieliby Ewę Green i Johnny’ego Deppa? 

Monika Żelazko