Image
bp

Zapowiada się iście gwiazdorski pociąg, bowiem w filmie „Bullet Train” oprócz Brada Pitta i Zazie Beetz zagrają także: Joey King, Andrew Koji, Aaron Taylor-Johnson oraz Brian Tyree Henry.

Film oparty jest na japońskiej powieści „Maria Beetle”, napisanej przez Kotaro Isaki. Fabuła opowiada o pięciu zabójcach, znajdujących się w pociągu z Tokio do Morioki, który ma zaledwie kilka przystanków pomiędzy stacją początkową a końcową. Zabójcy po drodze odkrywają, że ich misje nie są ze sobą niezwiązane. Część z pasażerów raczej nie ma szans, żeby wysiąść w Morioko żywa.

Zazie Beetz stała się jedną z najszybciej rozwijających się gwiazd Hollywoodu. Przełomową okazała się dla niej rola w serialu „Atlanta”, po której zagrała w takich filmach jak „Deadpool 2” czy też w obsypywanym nagrodami „Jokerze”. Najnowszy film z jej udziałem – „Nine Days” miał premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym Sundance, a obecnie się w trakcie zdjęć do „The Harder They Fall”.

Mimo, że szczegóły obsadzenia aktorów nie są znane, mówi się, że znana z netflixowskiego „The Kissing Booth” Joey King będzie grała jednego z płatnych zabójców, podobnie jak Andrew Koji. Brytyjsko-japoński aktor i kaskader, znany jest z roli w serialu „Warrior” i zagra także w filmie „Snake Eyes” rolę Storm Shadow, u boku Henry’ego Goldinga. Natomiast Brian Tyree Henry, którego mogliśmy oglądać u boku Amy Adams i Gary’ego Oldmana w „The Woman in the Window” dla Netflixa, obecnie pracuje nad marvelowskim „The Eternals”.

„Bullet Train” wyreżyseruje David Leitch („Deadpool 2”, „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw”), natomiast za scenariusz jest opowiedzialny Zak Olkewicz. Data premiery nie jest jeszcze znana, natomiast Harvill Secker ogłosiło, że przyszłym roku ukaże się angielskie tłumaczenie książki „Maria Beetle”.

Kinga Majchrzak

Źródło: Deadline.com