Image
fot. kadr z filmu

Świetna wiadomość dla fanów Waltera White’a i spółki. Twórcy serialu „Breaking Bad” planują powrót do tego uniwersum.

 

Co prawda ostatni odcinek „Breaking Bad” wyemitowano w 2013 roku, ale wszystko wskazuje na to, że nie było to ostateczne pożegnanie z sagą o produkcji metamfetaminy w Albuquerque. Twórca serialu Vince Gilligan przygotowuje dwugodzinny film osadzony w świecie Waltera White’a.

 

Jak na razie szczegóły dotyczące projektu owiane są tajemnicą. Nie wiadomo, w jaki sposób film będzie łączył się z rzeczywistością serialową. Spekuluje się o prequelu albo spin-offie, takim jak „Better Call Saul”, ale twórcy niczego nie potwierdzają. Nieoficjalnie mówi się, że produkcja będzie nosiła tytuł „Greenbriar”, ale ciężko powiedzieć, czy to tytuł roboczy czy ostateczny, pod którym film wejdzie do dystrybucji.

 

Z pewnością twórcy „Breaking Bad” pozostaną w świecie zbrodni. „The Albuquerque Journal” zdradza, że film Gilligana będzie opowiadał o porwanym mężczyźnie i jego drodze do odzyskania wolności. Fani serialu czekają na informację, kto ze znanych z serii aktorów pojawi się w projekcie. Wtedy będzie można spekulować, czy któraś z postaci jest uwikłana w porwanie – i czy będzie pomagać głównemu bohaterowi w ucieczce, czy raczej starała się ją udaremnić.

 

Na odpowiedzi na wszystkie pytania fani serialu muszą jeszcze poczekać. Produkcja filmu ma rozpocząć się w połowie listopada i potrwa do lutego.

 

Joanna Barańska

 

źródło: variety.com