Image
Pro Industry

Sześć polskich projektów skonsultują specjaliści Torino Film Lab w ramach OFF CAMERA Pro Industry podczas 15. Mastercard OFF CAMERA.

- Od 6 lat współpracujemy z Torino Film Lab; w tym czasie wiele projektów poddano konsultacjom scenariuszowym, zarówno na etapie treatmentu, jak i pierwszych draftów scenariusza – mówi Anna Waśniewska, koordynatorka konsultacji. Twórcze rozmowy scenarzystów i reżyserów z ekspertami TFL wzbogacają pisanie o nowe pomysły, otwierają na inne myślenie o filmie, poszerzają perspektywę. Filmy z ostatnich lat konsultowane podczas Mastercard OFF CAMERA z TFL to m.in. „Czarna owca” Alka Pietrzaka wg scenariusza Bartosza Kozery, „Za duży na bajki” Kristoffera Rusa wg scenariusza Agnieszki Dąbrowskiej, „Detektyw Bruno” Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja wg scenariusza Marcina Ciastonia i Ewy Rozenbajgier oraz „Rój” Bartłomieja Bali (w zdjęciach) wg scenariusza Macieja Słowińskiego oraz Bartłomieja Bali. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć przyjazne miejsce do dyskusji o scenariuszach i już nie możemy doczekać się premier kinowych konsultowanych projektów – podsumowują organizatorzy.

Lista projektów zakwalifikowanych na konsultacje:

  • Joanna; Katarzyna Prus (scen.), Mark Wegner (reż.)
  • Luigi; Łukasz Ronduda (reż.), Kuba Kosma (prod.); scenarzyści: Bartek Janiszewski, Magda Żakowska
  • Polityka miłości; Agnieszka Matan (scen.), Katarzyna Prus (scen.), Bartek Konarski (scen.), Stefan Łazarski (scen.)
  • Poskromienie; Weronika Murek (scen.), Katarzyna Szyngiera (reż.)
  • Sparing; Daniel Sołtysiński (scen.), Piotr Dylewski (reż.)
  • Syn; Giovanni Labadessa (scen.), Piotr Dylewski (reż.)

Projekty konsultować będą: Nadja Dumouchel oraz Leonardo Staglianò.

Nadja Dumouchel to konsultantka scenariuszowa i wykładowczyni międzynarodowych programów developmentowych. Współpracuje m.in. z Semain de la Critique (Next Step), Filmakademie Ludwigsburg czy kanałem ARTE. Jest współzałożycielką La Scénaristerie, paryskiego programu dla autorów scenariuszy opartych o autorskie pomysły. Leonardo Staglianò jest pisarzem, scenarzystą i konsultantem. Jego scenariopisarski debiut YURI ESPOSITO wygrał pierwszą nagrodę weneckiego Biennale Collage i zadebiutował podczas 70 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jest wykładowcą i koordynatorem programów scenariuszowych w Scuola Holden w Turynie.

Off Camera PRO INDUSTRY to branżowe spotkania na najlepszym, europejskim poziomie. Przez trzy dni (4-6 maja 2022) w Krakowie gościć będą polscy i zagraniczny eksperci, twórcy i producenci. W cyklu spotkań koprodukcyjnych, wykładów i warsztatów poruszane będą najważniejsze dla branży filmowej kwestie. W tym roku silnym punktem programu będzie skupienie się na rynku adaptacji literackich i case study najnowszych polskich filmów.

Off Camera PRO INDUSTRY jest częścią PROJEKTU FILMOWA MAŁOPOLSKA, który otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-20.

 

Małopolska