Image
off camera

"My się kina nie boimy", a kino wciąż przyciąga nas wszystkich przed ekrany – zarówno Widzów, jak i Twórców filmowych. Pracujemy, aby nadchodząca edycja Mastercard OFF CAMERA znów mogła zbliżyć nas do pasji kina i pozwoliła przekraczać granice sztuki filmowej.

Sytuacja jest nieprzewidywalna i – jak to w kinie – funduje nam kolejne zwroty akcji. Dlatego w trosce zarówno o Widzów, jak i o Filmowców tegoroczny Festiwal odbędzie się wyjątkowo od 3 do 12 września w Krakowie.  

Chcemy sprawić, żeby mieszkańcy przypomnieli sobie, czym jest doświadczenie kina i przeżywanie filmowych historii w bezpieczny sposób. W świecie zakazów i nakazów bezpieczna rozrywka jest tak samo ważna, jak refleksja nad tym, co ważne.  Na Plac Szczepański powróci tak lubiane Miasteczko Filmowe. W mieście pojawią się nowe kina plenerowe, m.in. na Kazimierzu i na rynku Podgórskim. Nie zabraknie też hitu zeszłego roku – kina samochodowego oraz cieszących się wielkim powodzeniem pokazów na barce rzecznej. Festiwal odbędzie się w formule hybrydowej, ale czekamy przede wszystkim na spotkanie w salach kinowych. To ono jest podstawą prawdziwego Festiwalu, a na taki chcemy zaprosić widzów.  

W związku z przesunięciem dat festiwalu przedłużamy termin zgłoszeń filmów do Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi" i Konkursu Polskich Filmów Fabularnych do 15 maja bieżącego roku. Zgłoszenia przyjmujemy przez platformę www.filmfreeway.com 

Do zobaczenia od 3 do 12 września w sieci i w Krakowie - razem i znów blisko siebie.