Kolejna edycja najstarszego polskiego wydarzenia poświęconego wyłącznie serialom odbywa się w dniach 30.04-3.05.2022 – plenerowo na Placu Szczepańskim w Krakowie, w salach kinowych Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz w przestrzeni online. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czeka wiele interesujących dyskusji panelowych przygotowanych przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów.

O pracy nad serialami opowiedzą twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza niej: scenarzyści, reżyserzy i producenci. A już po zmroku i po zakończeniu części dziennej w festiwalowych kinach będzie można obejrzeć kultowe, jak i premierowe seriale, którym towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

Player SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali, o serialowych trendach i zjawiskach oraz ich ewolucji. Przewodnim motywem tegorocznych rozmów jest przekraczanie przez seriale granic – obyczajowych, gatunkowych, geograficznych. Porozmawiamy o serialach, których tematem są zderzenia kulturowe, o popularności seriali z odległych zakątków świata, spotkamy się z aktorami, którzy odnieśli sukces grając w zagranicznych produkcjach i z kobietami, które obejmują na planie zdjęciowym role dawniej uznawane za typowo męskie. Nie zabraknie też lżejszych tematów, takich jak serialowa moda.

Wydarzenia w ramach SerialConu odbywają się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, w Miasteczku Filmowym na placu Szczepańskim w Krakowie oraz online – na Player.pl i na kanałach mediów społecznościowych SerialCon

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Player.pl

fot. Jarosław Praszkiewicz

fot. Jarosław Praszkiewicz

Zapraszamy do śledzenia naszych profilów w mediach społecznościowych:

na Facebooku - SerialCon
na Twitterze - serialcon_krk
oraz na Instagramie - serialcon

Player - Player

HARMONOGRAM PLAYER SERIALCON

PRZEWODNIK PLAYER SERIALCON

Player Serialcon

 

przejdź do player.pl

 

Kontakt

serialcon@offcamera.pl

SerialCon