PRZEJDŹ DO PLAY KRAKÓW

Jedno jest pewne - w 2020 roku nic nie jest pewne. „Co może przynieść nowy dzień” to kolejna nowość w programie 13.Mastercard OFF CAMERA. Filmy pokazywane w ramach sekcji udowadniają, że z niezaplanowanych, krzyżujących niejednokrotnie szyki wydarzeń, może wyłonić się „nowy, wspaniały świat”. Filmy można obejrzeć na platformie streamingowej PLAY KRAKOW. Czym zaskoczą nas filmowcy?

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. „Nędznicy” to uznawany za jeden z najlepszych europejskich filmów roku. Podbił canneński festiwal, zdobywając jedną z głównych nagród, a następnie znalazł się wśród nominowanych do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Tytuł filmu francuskiego reżysera Ladja Ly nawiązuje do głośnej XIX-wiecznej powieści autorstwa Victora Hugo. Akcja rozgrywa się jednak współcześnie, w podparyskim Montfermeil, które wręcz pulsuje od napięć, gniewu oraz niepewności. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Mocne, wstrząsające i trzymające w napięciu kino społeczne.

„Moja mała Zoe” to autorski projekt cenionej francuskiej aktorki Julie Delpy, która występuje tu w potrójnej roli. Nie tylko wciela się w postać Isabelle, ale odpowiedzialna jest także za scenariusz oraz reżyserię. To poruszająca, pełna emocji i trzymającej w napięciu opowieści o tym, jak wiele z miłości jest w stanie zrobić kochająca matka.

Lucy, bohaterka filmu “Korpoludki”, ekscentryczna szefowa korporacji, wpada na pomysł, jak zintegrować swoich sfrustrowanych i wypalonych nieco pracowników. Kobieta postanawia zorganizować wspólny wyjazd do jaskiń w Nowym Meksyku. Czarne, balansujące na granicy dobrego smaku poczucie humoru to podstawowe narzędzie, za pomocą którego Patrick Brice wyśmiewa nowoczesne korporacje i panujące w nich zasady. Pomaga mu w tym wcielająca się w główną rolę Demi Moore.

“Kłamstewko” Lulu Wang to pełna wdzięku, serca, humoru oraz wzruszeń komedia o rodzinie, która decyduje się zataić przed ukochaną babcią informację o jej stanie zdrowia i tłumnie ją w tym trudnym momencie odwiedzić. W tym celu poszczególni jej członkowie podróżują z odległych stron świata pod pretekstem wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Wszystkie tajemnice są dozwolone, bo dzięki temu przyjazd całej rodziny nie wzbudza podejrzeń nestorki rodu. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego “Między słowami” Sofii Coppoli.

“Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona nie jest kolejną opowieścią o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami wyłącznie najlepsze chwile. Nie sugeruje także, że wystarczy zapisać się na kurs tańca, by wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret dojrzałej kobiety, która znalazła się nagle w kompletnie nieznanej sobie sytuacji. to kino wielkich emocji. Intensywna, a jednocześnie niezwykle subtelna opowieść, w której znajdzie się miejsce na bezsilność i zagubienie, tak często towarzyszące przecież miłosnym kryzysom, ale również chwile śmiechu, wzruszenia oraz radości, zupełnie nieoczekiwanie odkrywane w momentach życiowych przełomów. Film to aktorski popis Annette Bening i Billa Nighy’ego.

PLAY KRAKÓW to jedyna taka w Polsce platforma VOD pełna miejskiej KULTURY. Wielkie muzyczne widowiska, spektakle teatralne, recitale czy spotkania z pisarzami z całego świata – to tylko część materiałów, z których będzie można korzystać po zalogowaniu się do nowego serwisu Miasta Krakowa. Na PLAY KRAKÓW będzie można znaleźć materiały zarejestrowane i udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, a także wydarzenia transmitowane na żywo. Operatorem platformy jest KBF. Docelowo PLAY KRAKÓW będzie stanowiło swoistą bibliotekę multimedialną Miasta Krakowa, skierowaną do każdej grupy wiekowej.

Zapraszamy do oglądania 13. Mastercard OFF CAMERA od 11.09 na www.player.pl.

Więcej szczegółów o festiwalu na stronie: www.offcamera.pl,

w mediach społecznościowych: www.facebook.com/OffCameraFestiwal, www.instagram.com/mastercardoffcamerafestival

play krakow