Image
Kate Capshaw i Steven Spielberg

Darowizna zostanie rozłożona na pięć organizacji, zajmujących się kryzysem humanitarnym, w tym m.in. Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi oraz Polskiej Akcji Humanitarnej.

W związku z kryzysem humanitarnym w Ukrainie, spowodowanym przez rosyjską agresję, Spielberg i Capshaw rozdysponują fundusze dla pięciu organizacji: Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiej Akcji Humanitarnej, World Central Kitchen, Hebrew Immigrant Aid Society oraz Urgent Action Fund.

Polski Czerwony Krzyż oraz Polska Akcja Humanitarna skupiają się na najpilniejszych potrzebach, monitorując aktualne zapotrzebowanie na podstawowe potrzeby oraz środki medyczne.

World Central Kitchen została założona przez José Andrésa. Szybko zmobilizowała się w obliczu kryzysu humanitarnego, uruchamiając #ChefsForUkraine, aby pomóc w dystrybucji żywności, w tym gorących posiłków, do pięciu krajów. Organizacja prowadzi obecnie magazyn żywności po polskiej stronie granicy z aktywnymi sklepami utworzonymi we Lwowie, skąd ciężarówki docierają do takich miast jak Odessa i Mikołajów.

Hebrew Immigrant Aid Society koncentruje się na ochronie uchodźców zmuszonych do opuszczenia swoich ojczyzn, a swoją działalność prowadzi od ponad wieku.

Urgent Action Fund jest funduszem feministycznym, który chroni, wzmacnia i wspiera kobiety i obrońców praw człowieka osób transpłciowych w krytycznych momentach. Jeśli chodzi o Ukrainę, organizacja koncentruje się na wsparciu ewakuacji awaryjnych i relokacji, wsparciu prawnym i finansowym, zapewnieniu schronienia oraz środków komunikacji.

 

Kinga Majchrzak

źródło: HollywoodReporter.com