Image
sean penn

Jak pisaliśmy niecały miesiąc temu, tutaj, amerykański aktor Sean Penn wybrał się do Kijowa w celu zarejestrowania działań wojennych na terytorium Ukrainy wywołanych przez Rosję. Materiały, które zbierał powiązane są stricte z dokumentem nad, którym pracuje.

Po kilku dniach opuścił on pogrążone wojną rejony, ale jego wsparcie nie ustało. Główną pomoc przesyła przez swoją fundację CORE, która początkowo wspierała bezpośrednio wysyłki pomocy humanitarnej na Ukrainę, a obecnie zajmuje się wsparciem polskich ośrodków dla uchodźców.

CORE to fundacja, która głównie w trakcie pierwszych miesięcy pandemii niosła swoją pomoc dotkniętym mieszkańcom USA. Teraz zajmie się zakupem i dostarczaniem niezbędnych środków higieny i produktów do Polski. W Polsce natomiast będą one wręczane uciekającym przed wojną uchodźcom.

W celu osobistego wyrażenia poparcia dla działań wspierających Ukrainę i jej mieszkańców, dzisiaj w Krakowie pojawił się sam pomysłodawca. Sean Penn przeprowadzi wspólną konferencję z prezydentem Jackiem Majchrowskim i przedstawicielami miasta Krakowa oraz fundacji CORE.

Marcin Telega

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków