Image
Player SerialCon

Player SerialCon to wydarzenie, które od lat towarzyszy Festiwalowi Mastercard OFF CAMERA. Jak co roku perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czekają interesujące dyskusje przygotowane przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. Tak jak w ubiegłym roku, patronem tytularnym SerialConu jest player.pl –- jeden z najprężniej rozwijających się serwisów VOD w Polsce.

Player SerialCon

O pracy nad serialami opowiedzą twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy – jak i Ci sterujący serialowym światem zza niej: scenarzyści, reżyserzy i producenci. A już po zmroku i po zakończeniu części dziennej w festiwalowych kinach obejrzeć będzie można seriale, którym towarzyszyć będą spotkania z twórcami. W tym roku premierowo widzowie zobaczą seriale Player Original - czwarty sezon „Kontroli” i pierwszy odcinek drugiego sezonu „Nieobecnych” oraz pierwsze odcinki nowego serialu CANAL+ –- „Powrót” i serialu HBO – „Odwilż”.

Player SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali, o rozpoznawalnych w nich trendach oraz ich ewolucji. Przewodnim motywem rozmów jest przekraczanie granic. O tych obyczajowych porozmawiamy w kontekście seriali „The Office PL” i „Kontrola”. Specjalne miejsce w programie zajęło też przekraczanie granic gatunkowych. Na ten temat wypowiedzą się Kat Butterfield i Dan Audritt, brytyjscy scenarzyści współpracującymi z Netflixem, Comedy Central, Disney+ i ITV. Kolejne ważne zagadnienie to przekraczanie granic geograficznych. Jak wygląda w praktyce, to pytanie z którymi zmierzą się aktorzy grający w międzynarodowych koprodukcjach (Filip Tłokiński występujący w nadchodzącej superprodukcji „Maria Antonina” czy Olena Vrenuyk, gwiazda ukraińsko-polskiej koprodukcji „Kawa z kardamonem”). Z blogerami i naukowcami porozmawiamy o serialach, których tematem są zderzenia kulturowe, nie zabraknie też rozmów o popularności produkcji z odległych zakątków świata, na przykład seriali bałkańskich czy koreańskich. Podkreślimy też siłę lokalnych treści i opowiemy, dlaczego Polacy tak pokochali polskie seriale m.in. w czasie paneli „Player showcase!” czy „Polskie hity serialowe”.

Player Serialcon chętnie porusza też kobiece wątki. W tym roku uwaga programerów skoncentrowała się na Paniach, które obejmują na planie zdjęciowym role dawniej uznawane za typowo męskie. Publiczność spotka się ze scenarzystkami, reżyserkami i operatorkami obrazu. Nie zabraknie też lżejszych tematów, takich jak np. serialowa moda.

Aktualny program wydarzenia na: http://offcamera.pl/player-serialcon i na facebookowym profilu: http://facebook.com/serialcon.

Udział w SerialConie jest bezpłatny. Punkty programu w ramach SerialConu odbywają się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, w Miasteczku Filmowym na placu Szczepańskim w Krakowie oraz online – na Player.pl i na kanałach mediów społecznościowych SerialCon. Bilety na seanse kinowe można odebrać w dniu ich emisji w Centrum Festiwalowym oraz w kasie festiwalowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ilość ograniczona!).

Zapraszamy do lektury programu wydarzenia i do śledzenia naszych profilów w mediach społecznościowych:

na Facebooku - SerialCon

na Twitterze - serialcon_krk

oraz na Instagramie - serialcon