Image
Pro Industry

Przez najbliższe trzy dni (4-6 maja) w Krakowie podczas festiwalu Mastercard OFF CAMERA będą odbywać się cykle spotkań koprodukcyjnych, warsztatów oraz wykładów. W tym roku, w programie PRO INDUSTRY, między innymi: case study najnowszych polskich filmów oraz panel dyskusyjny dotyczący adaptacji filmowych.

W środę, 4 maja odbył się case study zatytułowany F***ing Bornholm, który skupił się na temacie przebycia trudnej, filmowej drogi: od pomysłu do jego realizacji. W rozmowie wzięli udział Marta Lewandowska oraz Filip Kasperaszek. Moderatorką dyskusji była Joanna Szymańska.

O 17:00 odbył się panel dyskusyjny Mental Wellbeing in Film Industry, którego gośćmi byli: Marleen Slot (producentka), Piotr Domalewski (reżyser) oraz Maja Hermann (terapeutka). Moderatorką dyskusji była Joanna Szymańska. Podczas panelu zaproszeni goście poruszali wątki rywalizacji, presji, sukcesu oraz narzędzi samopomocowych, które mogłyby pozwolić na większą higienę pracy w filmie. – Mój pomysł był taki, żeby zrobić drugi film jak najszybciej, żeby jakoś odciągnąć od siebie pustkę związaną z zakończeniem prac nad pierwszym filmem. Ostatecznie ulgę poczułem dopiero po trzecim filmie. Pomyślałem sobie: ok, zrobiłem trzy filmy, lubię je, są całkiem okej, więc teraz mogę trochę odpocząć. Chociaż i tak, presja jest ogromna. – powiedział Piotr Domalewski zapytany o presję związaną z sukcesem.

Goście poruszyli również wątek pandemii i związanych z nią zmian. Marleen Slot podkreśliła, że podczas pandemii zauważyła, że ludzie w pracy więcej rozmawiają o swoim życiu prywatnym, szybciej dzielą się swoją prywatnością, co wiąże się też z budowaniem więzi. Piotr Domalewski również podkreślił, że obserwuje pewne zmiany: – Zauważyłem, że z moimi przyjaciółmi czy znajomymi z branży rzadziej pytamy się o to co robimy, a częściej o to jak się czujemy.To prawda, bardziej doceniamy ludzi, którzy z nami mogą być. – dodała Maja Hermann. Goście poruszyli również temat terapii oraz tego, że ostatecznie to zawsze my mamy kontrolę, by podjąć jakieś, choćby najprostsze działanie.

Każdego dnia, od środy do piątku odbywać się będą networking brunche – czyli nieformalne spotkania networkingowe w formule „szybkich randek” oraz round tables – spotkania z przedstawicielami branży, którzy będą się dzielić sekretami swojego fachu.

Każdego dnia, od środy do piątku odbywać się Centrum PRO INDUSTRY znajduje się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i to tam do piątku (06.05) będą odbywać się kolejne wydarzenia związane ze światem branży filmowej.

 

Julia Smoleń 

fot. Filip Radwański