Image
piosenki o milosci

Nagrody aktorskie są trochę jak pudełko czekoladek - żaden nominowany nigdy nie wie, komu się one trafią, ponieważ każdego roku jury musi zdecydować o tym, kto okazał się najlepszy z najlepszych, a przecież każda z postaci, w którą musieli się wcielić najlepsi aktorzy i najlepsze aktorki wymagała sięgnięcia po inne emocje i zmierzenie się z inną historią. Na dowód tego jak trudne zadanie czeka jury prezentujemy Wam sylwetki naszych nominowanych w 15. edycji Mastercard OFF CAMERA.

Na ekrany kin wchodzą właśnie „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego, który już zdążył podbić serca widzów festiwali filmowych i zdobył Złote Lwy w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. Na uwagę zdecydowanie zasługuje duet: Justyna Święs i Tomasz Włosok, dlatego pierwsze nominacje wędrują właśnie do nich, kolejno w kategoriach: Mastercard Rising Star i nagroda dla Najlepszego Aktora.

Nagroda Mastercard Rising Star przyznawana jest każdego roku początkującym aktorkom i aktorom, a chociaż Justyna Święs jest już znana ze swojego wokalnego talentu w zespole The Dumplings, czy projektu z zespołem Rysy, to „Piosenki…” stanowią jej filmowy debiut. Partneruje jej Tomasz Włosok, którego filmowy dorobek bardzo dynamicznie rośnie. Mogliśmy go oglądać m.in w: „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Jak pokochałam gangstera”, „Hiacyncie”, „Reakcji łańcuchowej”, „Bożym Ciele”, a także w serialach takich jak: „Kruk”, czy „Stulecie winnych”.