Image
63pl

„Nadzieja. Czym jest dla ciebie?” – to hasło tegorocznej edycji konkursu filmowego #63PL organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z Mastercard OFF CAMERA. Ambasadorem akcji został muzyk – Łukasz L.U.C. Rostkowski. Konkurs rusza 30 marca i potrwa do 17 kwietnia.

Konkurs filmowy #63PL skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 15 do 22 lat, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o tym, czym jest dla nich nadzieja. Uczestnicy mogą stworzyć swoje dzieło w dowolnej technice. Może to być fabuła, animacja lub grafika. Każdy materiał będzie oceniany pod względem aspektów artystycznych, które zostaną zaprezentowane w 63-sekundowej formule. Ważne jest indywidualne ujęcie tematu.

Kiedy pracowaliśmy nad tegorocznym hasłem konkursowym wiązaliśmy nadzieję z czasem pandemii. Zaledwie kilka dni później wybuchła wojna na Ukrainie i nadzieja nabrała jeszcze większego wymiaru oraz symboliki. Wierzymy, że uczestnicy tegorocznej edycji podzielą się z nami swoimi emocjami i przemyśleniami, a nadesłane prace skłonią nas do refleksji, wzruszą i zatrzymają na chwilę - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Partner konkursu Onet.pl przygotował specjalny serwis: https://video.onet.pl/63pl-konkurs, na którym opublikowane zostaną zgłaszane do konkursu materiały.

Zasady konkursu: do 17 kwietnia (włącznie) br. należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice, który może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe: „Nadzieja. Czym jest dla ciebie?”. Link do nagranego materiału należy wysłać za pomocą We Transfer i udostępnić do oceny jury na podany w regulaminie adres: konkurs@vod.pl

Nagrody zostaną przyznane w maju podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. Wszystkie filmy będą oceniane przez jury, w skład którego wchodzą: Katarzyna Sarnowska (producentka), Tadeusz Łysiak (reżyser), Maciej Zakościelny (aktor), Michał Oleszczyk (krytyk). Od lat Konkurs #63PL jest częścią Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Nagrody zostaną rozdane zwycięzcom w Krakowie, podczas gali finałowej Festiwalu.

Przewidziane są także nagrody finansowe:

I miejsce – 10 000 zł

II miejsce – 2000 zł

III miejsce – 1000 zł

Onet, partner konkursu, przyzna Nagrodę Specjalną Onetu w wysokości 2000 zł.