Image
France

W trakcie tej majówki krakowskie ekrany zalśnią tysiącami gwiazd. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć hollywoodzkich aktorów w innych niż zazwyczaj rolach. Z pewnością znani aktorzy w OFFowych produkcjach szukają wyzwań w trakcie 15. Mastercard OFF CAMERA będziemy mieli szansę ocenić jak sobie z nimi poradzili. Na festiwalowych ekranach zagoszczą m.in.: Léa Seydoux, Vince Vaughn, Angus Cloud, oraz Naomi Watts.

Léa Seydoux – ostatnio „dziewczyna Bonda”, ale jej filmografia jest dużo dłuższa i bogatsza niż tylko pozycje związane z agentem 007. Grała między innymi u Woody’ego Allena („O północy w Paryżu”), Abdellatif Kechiche („Życie Adeli – rozdział 1 i 2”), Wesa Andersona („Grand Budapest Hotel”, „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”), Xaviera Dolana („To tylko koniec świata”) a także u Yórgosa Lánthimosa („Lobster”). We „France” w reżyserii Bruno Dumonta wciela się w gwiazdę dziennikarstwa telewizyjnego, która pozwala sobie na złośliwości nawet w obecności Emmanuela Macrona.

Silvio Orlando większość osób zapewne kojarzy jako kardynała Angelo Voiello w serialu „Młody papież” oraz jego kontynuacji – „Nowy papież”. W trakcie tegorocznego festiwalu zobaczymy go w filmie Roberto Andó „Ukryte dziecko”, gdzie zagra profesora muzyki Neapolitańskiego Konserwatorium, do którego mieszkania pewnego dnia wbiega chłopiec, uciekający przed mafijnymi porachunkami.

Znany z takich filmów jak: „Przełęcz ocalonych”, „Fred Claus”, „Zaginiony świat”, „Psychol” czy „Teren prywatny” - Vince Vaughn, zagrał w filmie Milkeya Alfreda „Młodość w North Hollywood”. Zagrał już niemal każdą rolę – fotoreportera („Zaginiony świat”), psychopatycznego zabójcę („Psychol”), seryjnego mordercy („Martwe gołębie”) kochającego ojca („Dylemat”), agenta FBI („Cela”) a nawet brata Świętego Mikołaja („Fred Claus”). Teraz wraca jako surowy ojciec w tym samym filmie, w którym będziemy mogli zobaczyć także Angusa Clouda, znanego z serialu „Euforia”, w którym wcielił się w rolę Fezco.

Naomi Watts, która była dwukrotnie nominowana do Oscara (za „Niemożliwe” oraz „21 gramów”) teraz możemy oglądać ją w „Infinite Storm” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, w którym jej bohaterka wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona.

 

Kinga Majchrzak