Image
Infinite Storm

W trakcie tegorocznej majówki wszystkie reflektory zwrócą się w stronę Krakowa, ponieważ to właśnie w mieście królów będą największe filmowe emocje. W krakowskich kinach, plenerach a nawet na Wiśle będą wyświetlane najgorętsze tytuły, o których było głośno na całym świecie.

„Infinite Storm” to najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta z Naomi Watts w roli głównej. Film został wyświetlony w 1500 amerykańskich kinach i zarobił przez weekend prawie 800 tysięcy dolarów, debiutując w TOP 10 amerykańskiego boxoffice’u. To polski film z największą dystrybucją zagraniczną od lat. „Infinite Storm” będzie wyświetlany na otwarciu 15. Mastercard OFF CAMERA.

„Najgorszy człowiek na świecie” Joachima Triera zdobył na festiwalu Cannes statuetkę Złotej Palmy dla najlepszej aktorki (Renate Reinsve), był nominowany do nagród BAFTA, Critics’ Choice, Europejskiej Akademii Filmowej, zdobył statuetkę Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych dla najlepszego aktora drugoplanowego (Andres Danielsen Lie), a także zdobył dwie nominacje do Oscarów za najlepszy scenariusz oryginalny (Eskil Vogt, Joachim Trier) oraz za najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

„France” w reżyserii Bruno Dumonta, gdzie główną rolę zagrała Léa Seydoux bardzo ciężko jakkolwiek zaszufladkować. Tym razem czołowy reżyser francuskiego kina przygotował widzom 15. Mastercard OFF CAMERA tragikomedię i satyrę na współczesny świat mediów, polityki, ale i życia w ogóle.

W trakcie 15. Mastercard OFF CAMERA widzowie kin plenerowych będą mieli okazje obejrzeć filmy, które zdobyły światowy sukces, wśród nich:

„Sound of Metal” w reżyserii Dariusa Mardera zdobył aż dwa Oscary za najlepszy dźwięk (Carlos Cortés Navarrete, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Nicolas Becker, Phillip Bladh) oraz za najlepszy montaż (Mikkel E.G. Nielsen). Film będzie można obejrzeć w kinie NCK w Nowej Hucie.

Zobaczymy tam także „Hazardzistę” w reżyserii i według scenariusza Paula Schradera, który często odpowiada za scenariusz Martina Scorsese. W filmie w głównych rolach zobaczymy Oscara Isaaca oraz Wiliama Dafoe.

Kino pod Galerią wśród licznych pokazów wyświetli między innymi „Palm Springs” – komedię Maxa Barbakowa o pętli czasowej, którą pokochali widzowie na całym świecie. Film zdobył dwie nominacje do Złotych Globów – za najlepszą komedię oraz dla najlepszego aktora w komedii (Andy Samberg), a także zdobył statuetkę Critics’ Choice dla najlepszej komedii.

Kino na Rynku Podgórskim pokaże między innymi „Jezioro dzikich gęsi”, który to film zdobył nominację w Konkursie Głównym festiwalu Cannes. Reżyser Yi’nan Diao zdobył Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlinale za swój poprzedni film „Czarny węgiel, kruchy lód”.

Natomiast w kinie na Placu Szczepańskim będziemy mogli zobaczyć „Truflarzy” w reżyserii Michaela Dwecka i Gregory’ego Kershawa, a którego producentem wykonawczym był Luca Guadagnino. To przepiękny film o przepisie na szczęście, który pokochali widzowie na całym świecie.

Na tym nie koniec! Spędź majówkę z Mastercard OFF CAMERA i zobacz co dla Was przygotowaliśmy!

 

Kinga Majchrzak