Image
Margot Robbie

Margot Robbie potwierdziła adaptację filmu „Barbie” w lipcu 2019 r. Później zostało powiedziane, że Greta Gerwig i Noah Baumbach stworzą scenariusz. Jeszcze później ogłoszono, że Greta Gerwig wyreżyseruje film. Co do tej pory wiemy o tym projekcie?

Margot Robbie zagra jako Barbie u boku Kena - Ryana Goslinga. Ma ona też wyprodukować film za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej LuckyChap Entertainment. Współproducentami będą Mattel Films i HeyDay Films. Aktorka w wywiadzie dla British Vogue przyznała, że film ma dużo bagażu i wiele nostalgicznych powiązań, aby uhonorować spuściznę lalki, ale wraz z tym pojawia się wiele ekscytujących sposobów na zaatakowanie go. Ludzie zazwyczaj słyszą „Barbie” i myślą „Wiem, jaki będzie ten film”, a potem słyszą, że Greta Gerwig odpowiada za scenariusz i reżyserię, i mówią: „No cóż, może jednak nie".

Margot Robbie zadebiutowała jako producentka „Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, później pełniąc funkcję producentki wykonawczej przy „Dollface” Hulu i „Pokojówce” Netflixa. Firma produkcyjna LuckyChap Entertainment była także odpowiedzialna za film Harley Quinn „Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)” i „Promising Young Woman”.

Seria „Barbie” pierwotnie miała zadebiutować na dużym ekranie za sprawą Diablo Cody. Amy Schumer dołączyła do projektu w 2016 roku z nowym scenariuszem Hillary Winston o kobiecie, która została wyrzucona z „Barbie-ville” z powodu niespełnienia standardów fizycznej doskonałości. Schumer wycofała się z powodu „konfliktów w harmonogramie” dla swojego filmu „I Feel Pretty”, ale później wyjaśniła, że istnieją twórcze różnice za kulisami wizji „Barbie”: Zdecydowanie nie chcieli zrobić tego tak, jak ja chciałam to zrobić, a to był jedyny sposób, w jaki byłam zainteresowana zrobieniem tego filmu – powiedziała Schumer w wywiadzie The Hollywood Reporter. Amy Schumer chciała, aby Barbie była „ambitnym wynalazcą”, ale studio podobno odrzuciło jej wynalazek, którym były buty na obcasie wykonane z galaretki. Czułam, że rozczarowałam swój zespół, nie będąc Barbie - wspomina Schumer.

W 2019 roku Margot Robbie przejęła nową produkcję Warner Bros., a scenarzystami zostali Greta Gerwig i Noah Baumbach. Choć fabuła „Barbie” wciąż jest owiana tajemnicą, wiemy, że zagrają w niej Margot Robbie jako Barbie, Ryan Gostling jako Ken oraz Simu Liu, America Ferrera, Kate McKinnon, Ariana Greenblatt, Alexandrar Shipp, Will Ferrell, Michael Cera, Hari Nef, Kingsley Ben-Adir, Emerald Fennell oraz Rhea Perlman.

„Barbie” jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej od lutego 2021 roku.