Image
fot. kadr z filmu

Piotr Żurawski aktor filmowy i teatralny. W 2007 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

W  2006 roku zadebiutował rolą lokaja młodego w „Nadobnisie i Koczkodany” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Łukasza Kosa na scenie Teatru Powszechnego im. Zbigniewa Hübnera w Warszawie. Aktor Teatru Studio w Warszawie.

Popularność przyniosły mu role w serialach  „Czas honoru” w reż. Michała Rosy , „Aż po sufit” w reż. Julii Kolberger, „Bodo” reż. Michał Kwieciński, gdzie gra przyjaciela Bodo – Moryca.  

Na dużym ekranie zadebiutował w roku 2007  rolą Natan Cymertopf w filmie „Jutro idziemy do kina” Michała Kwiecińskiego. W 2014 roku zagrał Horoscopa w filmie Grzegorza Jaroszuka „Kebab i Horoscope”, a rok później w wielokrotnie nagradzanym filmie „Karbala” w reż. Krzysztofa Łukaszewicza.  

Uznanie krytyków i publiczności przyniosła mu główna rola w filmie Łukasza Grzegorzka „Kamper”, za którą był nominowany do Nagrody im. Z. Cybulskiego.

Obecnie Aktor zakończył zdjęcia do kolejnej części serialu HBO „Wataha” w reżyserii Kasi Adamik i Jana P. Matuszyńskiego i zagrał jedną z głównych ról w filmie Michała Rogalskiego „Gotowi na wszystko. Exterminator”  oraz w filmie „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka.