Image
Sex Education

Twórcy Sex Education nie szczędzą wrażeń fanom serii. Chociaż jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po emocjonującym finale, serwis streamingowy zapowiedział właśnie sezon 3!

Sex Education w krótkim czasie stał się jednym z najchętniej oglądanych seriali Netflixa. Z pewnością można pokusić się o stwierdzenie, że to zasługa pełnokrwistych postaci i nieszablonowego, humorystycznego podejścia do tabuizowanej tematyki nastoletniej seksualności. W serialu brak wyidealizowanych, nierealnych bohaterów, od których roi się w podobnych produkcjach z kategorii coming of age. Są za to nastolatkowie z krwi i kości, ze wszystkimi ich wątpliwościami dotyczącymi pierwszych doświadczeń seksualnych, fobiami i pragnieniami. Mistrzowski casting ,,Sex Education” wykreował prawdziwe gwiazdy, dla których w wielu przypadkach są to pierwsze w karierze role, nie będące epizodycznymi.

Wyjątkiem jest oczywiście zachwycającą w roli pani seksuolog Gillian Anderson, kreująca tutaj rolę, mającą równie ikoniczny potencjał, co jej pamiętna agentka Scully. Z kolei jej serialowy syn Otis, będący głównym protagonistą serii, jest nikim innym, jak pamiętnym bohaterem ,,Chłopca w pasiastej piżamie”. Serial wykreował również takie gwiazdy, jak Emma Mackey, często porównywana z Margot Robbie, a także Ncuti Gatwa.

Drugi sezon ,,Sex Education” zakończono w taki sposób, aby fani mogli spodziewać się decyzji o kontynuacji. Bez watpienia jednak niezmiernie ucieszyła ich wiadomość, że Netflix wykupił kolejny sezon serialu. Dowiedzieliśmy się o tym za pośrednictwem krótkiego filmiku, który został zaprezentowany na twitterowym koncie, należącym do serwisu streamingowego. Widzimy w nim serialowego dyrektora, Michaela Groffa, ogłaszającego tę informację w przewrotny, właściwy twórcom serialu sposób.

Wszystko wskazuje więc na to, że dowiemy się, jakie będą dalsze losy bohaterów, w drugim sezonie zwieńczone przełomowym momentem, jakim był szkolny spektakl ,,Romea i Julii”, zaaranżowany na - delikatnie mówiąc - nowatorski sposób. Bez wątpienia największą zagadką jest relacja Erica i Adama, która nabrała rumieńców w finale serii. Fani pewnie zastanawiają się również, co stanie się z Otisem i Maeve, którzy w ostatnim odcinku symbolicznie odeszli w przeciwne strony. Na razie brak informacji o planowanej premierze - można natomiast podejrzewać, że nastąpi dopiero w przyszłym roku.

źródło: Variety

Magdalena Narewska