Image
Obiecująca. Młoda. Kobieta.

Za nami kolejna edycja festiwalu filmów niezależnych SUNDANCE. Na jakie premiery produkcji indie będziemy czekać w najbliższym czasie?

Podczas tej edycji, najwcześniej promowany był film „Promising Young Woman” (Focus Features) z Carey Mulligan w roli głównej. Z kolei nowy film Andy’ego Samberga pobił dotychczasowy rekord najdroższego zakupu w historii festiwalu. Neon i Hulu zapłacili za „Palm Springs” ponad 17 milionów.

Zobaczcie 5 filmów, których premier nie możemy się doczekać:

1. KAJILLIONAIRE – MIRANDA JULY

Reżyserka takich filmów jak „Future”, „Ty i ja i wszyscy, których znamy” i jednocześnie autorka powieści „Pierwszy bandzior” oraz „Pasujesz tu najlepiej” powraca z kolejną opowieścią. Głównymi bohaterami są Theresa i Robert – drobni przestępcy, którzy próbują nauczyć swojego fachu córkę, Old Dolio (Evan Rachel Wood). Podczas jednego z napadów poznają Melanię (Gina Rodriguez), która postanawia dołączyć do tej specyficznej grupy. Melania będzie ważnym katalizatorem do zmian dla Old Dolio. Z pewnością, możemy się spodziewać historii zabawnej, neurotycznej i w pewien ekscentryczny sposób melancholijnej.

2. PROMISING YOUNG WOMAN – EMERALD FENNELL

Cassie (Carey Mulligan) przez większość swojego życia określana jako obiecująca, młoda kobieta, szansę na spełnienie swoich pragnień i planów straciła nagle, przez pewien incydent. Zamiast studiować, pracuje w kawiarni. Jednak, Cassie prowadzi podwójne życie. Raz w tygodniu idzie do klubu, udaje pijaną i poznaje mężczyznę, który pomaga jej wrócić do domu. Cassie testuje tych mężczyzn, sprawdza, czy każdy z nich zachowuje się w ten sam sposób. Jednak, przyjdzie taki czas, w którym bohaterka będzie musiała się ponownie zmierzyć ze swoją przeszłością. Poza interesującym tematem, już po zwiastunie widać, że stylistyka i narracja filmu zapowiadają tytuł błyskotliwy, komiksowy, iskrzący energią.

3. PALM SPRINGS – MAX BARBAKOW

Najnowsza produkcja Andy’ego Samberga, wyreżyserowana przez debiutanta – Maxa Barbakowa to najdrożej sprzedany film na festiwalu Sundance. Historia skupi się na dwójce nieznajomych sobie wcześnie bohaterów, którzy spotykają się podczas ślubu w Palm Springs. Dziewczyna jest siostrą panny młodej, chłopak to partner jednej z druhen. To opowieść o czasie, miłości i wspieraniu siebie. W rolach głównych zobaczymy J.K. Simmonsa, Meredith Hagner, Camile Mendes oraz Petera Gallaghera.

4. ZOLA

Historia zaczęła się w 2015 roku, w którym to użytkowniczka @_zolarmoon opublikowała na Twitterze swój pierwszy wpis, który był początkiem jej historii. Zola była kelnerką, na jednej ze zmian poznała Jessice, która zaproponowała jej wyjazd na Florydę. Dziewczyny jadą tam wraz z chłopakiem Jessici oraz jej… alfonsem. Przygoda okazała się koszmarem, w których pierwsze skrzypce grają narkotyki, przemoc i morderstwa. Cała historia jest prawdziwa. Film wykupił Sony, a recenzje są bardzo pozytywne.

5. I CARRY YOU WITH ME – HEIDI EWING

Historia, która toczy się w Meksyku opowiada do Ivanie, młodym chłopaku marzącym o karierze szefa kuchni. Pewnego dnia spotyka Gerardo, który jest nauczycielem i wyoutowanym gejem. Mężczyźni nawiązują romans. Bohater próbuje uciec ze swojej trudnej codzienności, impulsywnie podejmuje decyzje o ucieczce. Na Rotten Tomatoes film ma 100% pozytywnych recenzji.

Julia Smoleń