Image
Kadr z filmu "Sweet Country"

Najciekawsze tytuły wyselekcjonowane na międzynarodowych festiwalach złożyły się na najliczniejszą sekcję 11.NETIA OFF CAMERA. Czym zaskoczy widzów “Panorama”?

Allure”, debiut Carlosa i Jasona Sanchezów opowiada o dwóch silnych kobiecych postaciach, świetnie zagranych przez Evan Rachel Wood i Julię Sarah Stone. To opowieść o braku dojrzałości, dominacji i zazdrości. Film zaczyna się  jak klasyczny dramat psychologiczny, a kończy jak rasowy thriller.
Zobacz zwiastun filmu!, który pokazywano m.in. na festiwalu w Toronto i Palm Springs Kliknij TUTAJ.

"Kissing Candice” to irlandzki dramat wyreżyserowany przez Aoife McArdle z Ann Skelly w jednej z głównych ról. Film był pokazywany, między innymi, na Toronto International Film Festival, swoją europejską premierę miał podczas Berlinale. To opowieść o cienkiej granicy między rozczarowaniem a obsesją.
TUTAJ zobaczysz zwiastun produkcji.

Sweet Country” jest nie tylko bolesną lekcją historii, ale i przestrogą, by z błędów przeszłości wyciągać odpowiednie wnioski. Podział na dobrych i złych w realiach północnej Australii lat 20. XX wieku jest tu bardzo klarowny. Do tych pierwszych należy główny bohater Sam Kelly (znakomita rola naturszczyka Hamiltona Morrisa), który w samoobronie zastrzelił przedstawiciela tych drugich – białego kolonizatora. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera (w tej roli kultowy australijski aktor Bryan Brown). Znany nowozelandzki aktor Sam Neill, który wciela się w tym filmie w rolę pastora w jednym z wywiadów przekonywał, że widzowie na całym świecie powinni usłyszeć o trudnej, chwilami tragicznej historii Australii i jej rdzennych mieszkańców – Aborygenów.
"Sweet country" pokazywano na festiwalu w Wenecji i Toronto. TUTAJ zobaczysz jego zwiastun.

Główna bohaterka debiutanckiego filmu Léonor Serraille "Paryż i dziewczyna” to jedna z tych osób, które mają wyjątkową łatwość w ściąganiu na siebie kłopotów. Paulę poznajemy w chwili, gdy jej wieloletni związek staje się właśnie przeszłością. Po dawnej miłości został jej perski kot. Próba podniesienia się z kolan i ułożenia sobie życia na nowo przynosi serię niespodziewanych spotkań, które nie pozostaną dla kobiety obojętne  Doceniona na festiwalu w Cannes Serraille opowiada współczesną baśń o zagubieniu, ale i próbie pokonania przeciwności losu. Ciemne strony codzienności zbalansowane zostają tu subtelnym poczuciem humoru i udzielającą się energią, jaką do filmu wniosła wcielająca się w rolę Pauli znakomita Laetitia Dosch.
TUTAJ obejrzysz zwiastun filmu!

Partnerem sekcji “Panorama” jest Rossmann.  Do zobaczenia w Krakowie od 27 kwietnia do 6 maja!