Image
fot. Paulina Kozieł

Jednym z najpopularniejszych hashtagów towarzyszących festiwalowi OFF CAMERA jest #offvolo. Na Instagramie znajdziecie pod nim zdjęcia uśmiechniętych wolontariuszek i wolontariuszy, przyłapanych w pracy albo pozujących na ściankach (w światłach reflektorów wyglądają równie zachwycająco, co przyjeżdżające do Krakowa gwiazdy!) oraz nasze torby #beindependent, które zjeździły już pół świata. Niemniej, fajne fotki to tylko wisienka na torcie. Dlaczego zatem warto dołączyć do off-drużyny?

#1 Obłędnie dobre filmy reprezentujące to, co w kinie niezależnym najciekawsze i najbardziej wartościowe tylko czekają, żeby je obejrzeć. A wolontariuszki i wolontariusze po godzinach (spokojnie, nie bójcie się 40-godzinnego tygodnia pracy) mogą robić to bez ograniczeń!

#2 Fantastyczne koordynatorki i koordynatorzy wszystkich festiwalowych działów nie przewidują ani nudy, ani zadań typu „spień mleko, pozamiataj”, wręcz przeciwnie – zaskakują wyzwaniami, które niekiedy skutecznie zastępują kawę.

# 3 Fajna przestrzeń rekreacyjna, czyli off-volowa comfort zone. Nie samą adrenaliną i wyzwaniami wolontariusz, a właściwie supebohater, żyje, dlatego w Pałacu pod Baranami czeka na Was tymczasowy dom wypoczynkowy, w którym znajdziecie przekąski i napoje, wygodne sofy, a przede wszystkim – towarzystwo innych off-ludzi.

# 4 Wybór działów, które możecie z nami współtworzyć jest naprawdę duży, dlatego znajdą tutaj dla siebie miejsce zarówno rozgadane dusze towarzystwa, jak i introwertyczki i introwertycy. Umysły ścisłe zapraszamy zaś tak samo serdecznie, co humanistyczne – OFF CAMERA łączy światy.

# 5 Obowiązkowe praktyki, których potrzebujecie do zaliczenia roku? Dajcie znać! Po zakończeniu festiwalowych prac wystawimy stosowne zaświadczenia i referencje, dzięki którym unikniecie katuszy w miejscach niekoniecznie odpowiadających waszym zainteresowaniom.

# 6 Lubisz niezależność? „Be Independent” to dla nas nie tylko nośne hasło, ale też pewna filozofia, którą chcemy zarażać zarówno artystów, jak i widzów. Dlatego od naszych wolontariuszek i wolontariuszy w działaniu i myśleniu oczekujemy właśnie niezależności, rozumianej jako nieskrępowanie wyobraźni i kreatywność. Koordynatorki i koordynatorzy służą radą, ale nie podrzucają gotowych scenariuszy.

# 7 OFF CAMERA to spotkanie z kinem, a przede wszystkim – z tymi, którzy go tworzą. Wolontariusze i wolontariuszki zawsze są bardzo blisko naszych gości – pokazują im Kraków, koordynują ich spotkania z mediami i sami przeprowadzają wywiady, organizują konferencje, robią zdjęcia, na kilka dni przeistaczają się w mobilne info-deski, co sprzyja niezapomnianym rozmowom oraz niepowtarzalnym anegdotom.

Alicja Muller