Oscary® 2018 z Off Camera i Canal+
W nocy z 4 na 5 marca krakowskie kino Kijów.Centrum zamieni się w Dolby Theatre. Fundacja OFF Camera, organizator Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF CAMERA i CANAL+ Polska, oficjalny nadawca 90. gali Oscarowej®, zapraszają na transmisję tego szczególnego wydarzenia. Bezpłatne wejściówki czekają w kasie kina (al. Krasińskiego 34).

Nagrody zostaną przyznane w 24 kategoriach. Najwięcej nominacji, aż 13 trafiło do "Kształtu wody" Guillermo del Toro, osiem zdobył dramat wojenny "Dunkierka" Christophera Nolana, a 7 "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" Martina McDonagha. Podczas tegorocznej gali nie zabranie również polskich akcentów. W piątce najlepszych pełnometrażowych filmów animowanych znalazł się "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmanna.

Oscarowy wieczór już o 23:00 otwiera specjalne Before Party. Oficjalne połączenie ze studiem oscarowym Canal+ przewidziano na 1:30. Poprowadzą je Katarzyna Borowiecka i Katarzyna Janowska. Transmisja gali rozpocznie się o godzinie 2:00 w nocy. 90. galę wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii® poprowadzi Jimmy Kimmel, zeszłoroczny gospodarz imprezy. 

Kolejna Gala rozdania nagród odbędzie się w tym samym miejscu w Krakowie podczas finału 11.OFF CAMERA już 5 maja 2018 roku.  Więcej informacji o programie tegorocznego Festiwalu można znaleźć na www.offcamera.pl.