Kino niezależne: panorama
Sposób na udaną majówkę? Magia Krakowa i wybór najciekawszych filmów ze światowych festiwali, czyli 11.Off Camera! Na dużym ekranie w ramach sekcji PANORAMA m.in. Ellen Page i Kate Mara. Co jeszcze?
Ellen Page i Kate Mara
źródło: Toronto Film Festival

"My Days of Mercy” to love story idealne dla naszych czasów. Czy miłosierdzie jest po to, żeby celebrować sprawiedliwość? To trudne pytanie stawia Tali Shalom Ezer w swoim filmie. Lucy i Mercy mogą być zaciekłymi wrogami, ale łączy je coś, co trudno zdefiniować i wyjaśnić racjonalnie. Reżyserka pokazuje wachlarze emocji od wrogości przez ciekawość, aż do intensywnej, fizycznej pasji. Czy w relacji bohaterek znajdzie się miejsce na szczerość? W rolach głównych Ellen Page („Juno”, „Incepcja”) i Kate Mara („House of Cards”, „Marsjanin”, „Transcendencja”). Autorem zdjęć jest Radosław Ładczuk („Sala samobójców”, „Jesteś bogiem”, ”Babadook”).
Film pokazywały największe filmowe festiwale w Toronto, Palm Springs czy Londynie. 

Podczas 11.Off Camera zobaczycie również "Spotkanie na szczycie”, nowy film Santiago Mitre. W rolach głównych: Ricardo Darín ("Dzikie historie"), Dolores Fonzi ("Paulina") oraz Paulina García ("Mali mężczyźni"). Oficjalnym tematem jest nowy, gospodarczy pakt dotyczący całego regionu Ameryki Łacińskiej. Reżyser pozwala nam jednak spojrzeć na to, co dzieje się za kulisami, w kuluarach. Przyglądamy się dylematom prezydenta Argentyny. Wyzwania, jakie spotyka na swej drodze, mogą na zawsze zmienić jego polityczną przyszłość. Jaką opcję wybierze? Czy będzie w stanie zmierzyć się z demonami przeszłości?
"Spotkanie na szczycie" zobaczyła już m.in. publicznośc festiwalu w Cannes. Zobacz zwiastun - kliknij TUTAJ!


              Zobacz, jakie tytuły czekają na Ciebie w sekcjach "Zemsta jest słodka" i "Zawód:Artysta"!

Dramat „Outside In” opowiada o mężczyźnie, który po wielu latach wychodzi z więzienia. Próbując dostosować się do małomiasteczkowej rzeczywistości, nawiązuje relację ze swoją byłą nauczycielką ze szkoły średniej. Film został po raz pierwszy pokazany na Festiwalu Filmowym w Toronto. W rolach głównych Jay Duplass, Edie Falco, Ben Schwartz, Kaitlyn Dever. Reżyseruje Lynn Shelton, która napisała scenariusz wraz z Duplassem.
Zobacz zwiastun filmu! Kliknij TUTAJ!

Do zobaczenia podczas filmowej majówki w Krakowie! Nowości dotyczące pierwszych tytułów z sekcji "Zemsta jest słodka" i "Zawód:Artysta" zobaczysz na tej stronie.
Znamy już pierwsze filmy, które zobaczymy w ramach sekcji „Nasto dramy” i „Working Class Hero”. Zobacz, jakie tytuły warto zobaczyć w kalendarzu - kliknij tutaj. Chcesz stać się częścią 11. edycji Festiwalu? W sprzedaży są już karnety na zbliżającą się edycję OFF CAMERA.