FILM IN MALOPOLSKA

http://facebook.com/studiobartonfilm/

Opis projektu
Tytuł: FILM IN MALOPOLSKA
Termin realizacji: 1.07.2016r. – 30.06.2019r.
Wkład z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 3 207 953,12 PLN
Źródło Finansowania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 3 OŚ Priorytetowa Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3. Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1. Promocja gospodarcza Małopolski.

 

Fundacja Off Camera realizuje w okresie 07.2016 – 06.2019 projekt „FILM IN MALOPOLSKA”: czyli kompleksowe działania z zakresu promocji i PR, zarówno na rynku krajowym i zagranicznym, skierowane do kluczowych osób w branży filmowej (audiowizualnej) decydujących o miejscu oraz sposobie realizacji produkcji filmowych. Cały projekt ma charakter regionalny i jest objęty dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej.

Do kogo skierowany:
Wsparciem objęte zostaną małopolskie MŚP (małe i średnie przedsiębiorstwa) posiadające wiedzę i kompetencje pozwalające oferować usługi konkurencyjne w skali międzynarodowej (B: Wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne) , a także promowane będą walory lokalizacyjne całej Małopolski, jako miejsca realizacji produkcji filmowych (A: promocja oferty gospodarczej regionu).

Rezultaty:
Projekt przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu oraz wzrostu zatrudnienia w przemysłach kreatywnych oraz branżach powiązanych, a także wystąpią pozytywne rezultaty dla grup docelowych tj. małopolskich przedsiębiorców:
- wzrost przychodów i poziomu zatrudnienia w MŚP, niwelowanie poziomu bezrobocia;
- pozyskanie zagranicznych kontrahentów przez małopolskie MŚP z branży filmowej;
- wzrost przychodów i zatrudnienia w przedsiębiorstwach z branż pokrewnych;
- wzrost kompetencji przedsiębiorców MŚP;
- rozwój polskiego przemysłu filmowego;
- wzrost przychodów z turystyki i rozwój turystyki filmowej.
Promocja oferty gospodarczej regionu i wsparcie przedsiębiorców skutkować będzie realizacją w perspektywie średnioterminowej krajowych i zagranicznych produkcji filmowych w Regionie.

 

W roku 2017 w ramach projektu FILM IN MALOPOLSKA realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 3 Oś Priorytetowa Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3. Umiedzynarodowienie małopolskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski  -

Fundacja OFF CAMERA wspiera następujące Micro, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa działające w Małopolsce.

 

Barton Film

Barton Film to studio produkcyjne z Krakowa założone w 2003 roku. W ostatnich latach, studio wyprodukowało kilka filmów dokumentalnych - muzyczny dokument "Jarocin, po co wolność" (koprodukcja, dystrybucja), serię krótkich metraży o polskiej muzyce rokowej, filozoficzny film drogi "Viatoris. Między Wschodem i Zachodem" oraz film dokumentalny w języku jidysz "Boris Dorfman - a Mentsh". Barton Film współpracuje z instytucjami kulturalnymi, m.in. Muzeum Narodowym i Starym Teatrem w Krakowie, dla których zrealizowało spoty promocyjne i krótkie filmy. Barton Film zapewnia także serwis produkcyjny. Dzięki wieloletniej współpracy z zaufanymi i zaprzyjaźnionymi lokalnymi twórcami i firmami z branży filmowej (sprzęt, rental, lokacje, obsługa planu, casting). Serwis produkcyjny oferowany przez studio dotyczy wszystkich etapów produkcji filmowej i developmentu (kosztorysy, harmonogram, wnioskowanie o dotacje ze środków publicznych). Dzięki współpracy z Labolatorium Multimedialnym Multilab, Barton Film może zaoferować 50% zniżkę na postprodukcję.

Kontakt:
www.bartonfilm.pl
e-mail: studio@bartonfilm.com
tel. +48 516 976 722
facebook.com/studiobartonfilm/

English version

Cinelight

CineLight to nowoczesna firma zajmująca się oświetleniem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i wystawienniczym. Oświetlamy plany filmowe fabularne, seriale, programy, reklamy, spektakle,itp. Oferta CineLight to bogaty zbiór sprzętu oświetleniowego lamp wyładowczych HMI (Arri), fluorescencyjnych (KinoFlo), żarowych (Arri, Dedo, Strand), LED (LitePanels) oraz ogromna ilość osprzętu firm: Avanger, Mattchews, Manfrotto, etc. Nasza obsługa to oświetlacze, elektrycy z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym podejściem. Współpracujemy z liczną grupą mistrzów oświetlenia. Realizujemy filmy, seriale, programy, reklamy i inne formy filmowe. Szczycimy się dobrą jakością obsługi oraz wysokiej klasy sprzętem.

Kontakt:
www.cinelight.pl
e-mail: kontakt@cinelight.pl
tel. + 48 791 440 660
facebook.com/cinelightPL

English version

Outside

Największa agencja castingowa w Małopolsce specjalizująca się w obsadach filmów fabularnych i reklamowych. Rocznie w Outside Studio odbywa się ponad sto castingów. Firma współpracuje z najważniejszymi reżyserami obsady w Polsce, posiada największą bazę aktorów, epizodystów i statystów filmowych w regionie – ponad 60 000 osób. Od 1997 roku aktorzy i statyści z Outside brali udział w najważniejszych polskich i zagranicznych filmach produkowanych w Małopolsce (min.  Giacomo Battiato " Karol, człowiek który został papieżem",  Agnieszka Holland "Janosik – Prawdziwa historia", Wojciech Smarzowski – "Dom Zły", "Pod Mocnym Aniołem" i wiele innych).

Kontakt:
www.outside.com.pl
e-mail: outside@outside.com.pl
tel. +48 791 99 39 49
facebook.com/OUTSIDECastingAgency

English version​
 

SoundMind

Firma Sound Mind świadczy usługi w zakresie kompleksowej postprodukcji dźwięku, ze szczególnym naciskiem na sound design i rejestrację efektów dźwiękowych. Michał Fojcik kilkunastu lat zajmuje się postprodukcją dźwięku do filmów, dźwiękiem do instalacji muzealnych, multimediów i reklam. Jest autorem dźwięku do ponad 30 filmów, m.in. Disco Polo i Czerwony Pająk. Pracował również przy produkcjach amerykańskich (Arbitrage) i indyjskich (Bhaag Milkha Bhaag). Członek amerykańskiego stowarzyszenia montażystów dźwięku Motion Picture Sound Editors oraz Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Nominowany do nagrody Orły za dźwięk do filmu Bogowie. W latach 2014­-2015 szef działu postprodukcji dźwięku w Alvernia Studios.

Kontakt:www.soundmind.pl
e-mail: michal@fojcik.pl
tel. +48 502 434 401
facebook.com/soundmindstudio

English version​

Technostage

Technostage jest firmą pochodzącą z Krakowa. Od kilku lat zajmuję obsługą energetyczną różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych począwszy od koncertów muzyki klasycznej po duże imprezy plenerowe. Firma posiada w swojej ofercie największą ilość sprzętu na południu polski. Idąc za zapotrzebowaniem rynku powstała marka SILENTENERGY, czyli agregaty prądotwórcze superwyciszone, przystosowane do pracy na planach filmowych. W dyspozycji firmy jest pełna gama mocy agregatów od 2 kVA do 1000kVA z możliwością pracy równoległej. Poza agregatami znajduje się duża ilość okablowania, rozdzielnic oraz najazdów kablowych. Od 2014 roku w ofercie firmy pojawiło się tez ogrzewanie zarówno elektryczne jak i opałowe. Co ważne firma dysponuje własnym transportem, także terenowym, oraz stałą ekipą.

Kontakt:
www.zasilania.com
e-mail: dawid@technostage.com
tel. +48 691 570 225
facebook.com/TechnoStage1

English version​