Filmy Bez Barier
Trzy najważniejsze filmy tego roku, który niejednokrotnie prowokowały Polaków do dyskusji - oto, co przygotowaliśmy dla widzów w ramach akcji "Filmy bez Barier" Świecący triumfy na Berlinale "Pokot" przewodniczącej jury, Agnieszki Holland, laureat gdyńskich Złotych Lwów - "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, który bierze udział w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi" oraz walczący o nagrodę w Konkursie Polskch Filmów Fabularnych "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" Marii Sadowskiej - wszystkie te tytuły przez pierwsze trzy dni Festiwalu będą mogły zobaczyć osoby, którzy na co dzień mają ograniczoną możliwośc odbioru kina.
 
We współpracy z Warszawską Fundacją Kultury Bez Barier, która zajmuje się m.in. promocją kultury włączania poprzez
tworzenie i konsultowanie rozwiązań dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu w muzeach, teatrach i innych instytucjach kultury przygotowaliśmy trzy pokazy filmowe kierowane do osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Każdy pokaz będzie polegał na projekcji ok. 90-minutowego filmu, przystosowanego dla potrzeb osób niewidomych, niesłyszących i niedosłyszących poprzez dodanie audiodeskrypcji i napisów dla niesłyszących. Dzięki temu osoby na co dzień
wyłączone z możliwości pełnego i samodzielnego odbioru sztuki filmowej zyskają szansę równego i kompetentnego uczestnictwa w kulturze oraz zmniejszenia dzielącego ich dystansu poznawczego i społecznego.
 
HARMONOGRAM PROJEKCJI
29 IV, 10:00 | Sztuka Kochania, reż. Maria Sadowska
30 IV, 10:00 | Pokot, reż. Agnieszka Holland
1 V, 10:00 | Ostatnia Rodzina, reż. Jan P. Matuszyński

Miejsce: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, sala niebieska.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc u Anny Żórawskiej:

Anna Żórawska

ania@kulturabezbarier.org

tel./SMS: 512 396 475