DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE WYSŁANE ZGŁOSZENIA! 

Dziękujemy za wzięcie udziału w rekrutacji na wolontariat przy 11. Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego OFF CAMERA!
Cieszymy się, że nabór spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem. Z dniem 28 lutego zakończyliśmy pierwszy etap rekrutacji.
Jednocześnie pragniemy poinformować, iż rozpoczynamy drugi etap, podczas którego skontaktujemy się telefonicznie z wybranymi osobami do 18 marca w celu zaproszenia na rozmowy indywidualne. Proces rekrutacji zostanie zakończony 25 marca i w ciągu dwóch dni każda z aplikujących osób zostanie poinformowana drogą elektroniczną o wyniku rozmów.
 
 

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Praca wolontariusza to nie tylko obowiązki, ale również okazja do poznania fantastycznych osób i zawarcia nowych znajomości! Okres Festiwalu obfituje w liczne spotkania z twórcami, wykłady branżowe, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące. Jako wolontariusz otrzymasz imienny identyfikator, który będzie Cię uprawniał (poza godzinami pracy) do wstępu na seanse filmowe oraz koncerty, składające się na muzyczną część Festiwalu – OFF SCENĘ.

Wolontariat na OFF CAMERA daje możliwość aktywnego współtworzenia prestiżowego wydarzenia o skali międzynarodowej. To niecodzienne i obfitujące w wyzwania doświadczenie, które pozwoli Ci poznać od kuchni proces tworzenia Festiwalu. Udział w wolontariacie daje również możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz pogłębienia własnych zainteresowań.


Serdecznie zapraszamy!Czy w ramach wolontariatu mogę odbyć praktyki studenckie?
Tak, istnieje taka możliwość. Należy zgłosić ten fakt podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz przedstawić odpowiednie skierowanie z uczelni. Przy tworzeniu harmonogramu zostanie uwzględniony wymiar godzinowy praktyk.

Czy mogę uzyskać zaświadczenie o odbytym wolontariacie?
Po Festiwalu każdy wolontariusz będzie mógł odebrać zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymają również referencje.

Czy organizatorzy pokrywają koszty ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia wolontariusza?
Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie OC i NW. Nie są w stanie pokryć kosztów zakwaterowania i wyżywienia wolontariuszy. 

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM WOLONTARIATU 2018

 

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy: wolontariat@offcamera.pl lub m.horwat@offcamera.pl

Koordynator wolontariatu:
Gosia Horwat 

 

 

 

 

DZIAŁY WOLONTARIATU
PRODUKCJA / DZIAŁ TECHNICZNY

Wolontariusze działu produkcji wykonują głównie lekkie prace techniczne i montażowe, pomagają w obsłudze sprzętów audiowizualnych, dbają o oprawę scenograficzną wydarzeń oraz wspierają koordynatorów w codziennych pracach organizacyjnych.

OBSŁUGA KIN

Do zadań naszego działu należy przygotowanie sal do projekcji, każdorazowe przywitanie widzów i sprawdzanie ich biletów, zapowiadanie seansów przed projekcją oraz zbieranie głosów w konkursach festiwalowych.

OFF SCENA

Off Scena to wielozadaniowy dział - osoby, które tu trafiają zazwyczaj nie są przypisane do wyłącznie jednego działania. Wolontariusze opiekują się artystami polskimi i zagranicznymi, stoją na bramkach i opaskują, pomagają zadbać o garderoby i klub podczas prób czy koncertów.

REDAKCJA

Redakcja zajmuje się prasową obsługą Festiwalu. Wolontariusze uczestniczą w sesjach Q&A z zaproszonymi gośćmi i tworzą relację z tych spotkań, przeprowadzają również wywiady z twórcami filmów konkursowych i jury. Aktywnie uczestniczą w galach i wydarzeniach specjalnych. Na stronie internetowej zamieszczane są również recenzje festiwalowych filmów oraz reportaże z wydarzeń towarzyszących festiwalowi.

MEDIA

Dział Mediów zajmuje się przede wszystkim obsługą dziennikarzy oraz wszystkimi sprawami związanymi z obecnością mediów na Festiwalu. Do głównych zadań Wolontariuszy będą należeć: obsługa festiwalowych Social Mediów, współpraca z dziennikarzami, ustalanie harmonogramów wywiadów, przygotowanie i obsługa ścianek prasowych, konferencji oraz paneli dyskusyjnych. 

SERIALCON

Dział ten zajmuje się obsługą SerialConu, czyli czegoś w rodzaju międzynarodowej konferencji o serialach (panele i spotkania toczą się równolegle w kilku salach). Do zadań Wolontariuszy należy opieka nad sprawnym przebiegiem wydarzenia dla kilkuset osób, w tym prowadzenie stanowisk akredytacyjnych i informacyjnych, dystrybucja materiałów, koordynacja poszczególnych sal i przestrzeni, w których toczy się SerialCon.

ZADANIA SPECJALNE

Praca w Dziale Zadań Specjalnych jest specyficzna – obejmuje bowiem cały obszar Festiwalu i zakłada pomoc koordynatorom wszystkich działów w nagłych sytuacjach.

SEKCJA BADAWCZA

Głównym zadaniem wolontariusza jest prowadzenie badań wśród gości festiwalowych wykonywanych metodą PAPI (Paper And Pen Personal Interview). Wywiady prowadzone są we wszystkich lokalizacjach festiwalowych, na jak najszerszej próbie badawczej. Wolontariusz dba o to, aby badania zostały przeprowadzone rzetelnie, rozmawia z ankietowanymi i odpowiada na ich dodatkowe pytania/wątpliwości. 

MIASTECZKO FILMOWE

Miasteczko Filmowe zlokalizowane na Placu Szczepańskim to miejsce spotkań publiczności z gwiazdami Festiwalu. Od kilku lat wywiady z naszymi gośćmi przeprowadza Olivier Janiak. Ponadto w Miasteczku odbywają się warsztaty, panele, spotkania z youtuberami i influencerami, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży – jest to więc strefa szeroko rozumianej edukacji filmowej i telewizyjnej.

DZIAŁ GOŚCI

Ten dział odpowiada za kompleksową organizacją pobytu gości na Festiwalu. Dba o zakwaterowanie oraz transport, przygotowuje harmonogramy pobytu i welcome packi, nadaje akredytacje. 

MARKETING

Wolontariusze w dziale Marketingu dbają o partnerów OFF CAMERA - zarówno ich obsługę, jak i odpowiednie wyeksponowanie na Festiwalu. Chcemy, aby przedstawiciele firm i instytucji, którzy współtworzą nasze wydarzenie czuli się podczas naszej imprezy jak w domu!

CENTRUM INFORMACJI FESTIWALOWEJ

Centrum Informacji Festiwalowej dba przede wszystkim o informowanie widzów oraz gości Festiwalu o wszystkim, co dzieje się w trakcie imprezy. Przygotowanie w tym zakresie obejmuje głównie festiwalowy program i wydarzenia towarzyszące. Wolontariusze tego działu udzielają informacji praktycznych – np. jak kupić bilet na seans, co warto zobaczyć na festiwalu, jak poruszać się po mieście, co można zobaczyć w Krakowie.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Dział Wydarzeń Towarzyszących obejmuje różnorodne działania związane z tworzeniem koncepcji, planowaniem, logistyką i organizacją poszczególnych wydarzeń odbywających się w ramach Festiwalu: bankietów, gal oraz imprez tematycznych do sekcji filmowych.

SPRZEDAŻ

Działowi Sprzedaży podczas Festiwalu podlegają trzy oddziały, zwane też deskami: kasy, passy i drukarki. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi zdaniami i ma różne potrzeby.

PRO INDUSTRY

Do zadań Wolontariuszy w dziale PRO INDUSTRY należeć będzie przygotowanie różnego typu wydarzeń branżowych (takich jak: panele, dyskusje, One on One), obsługa gości związanych z polską i zagraniczną branżą filmową.

KONTAKT
Gosia Horwat

koordynator wolontariatu
 

wolontariat(at)offcamera.pl
m.horwat(at)offcamera.pl

tel. 784 748 535