Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Praca wolontariusza to nie tylko obowiązki, ale również okazja do poznania fantastycznych osób i zawarcia nowych znajomości! Okres Festiwalu obfituje w liczne spotkania z twórcami, wykłady branżowe, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące. Jako wolontariusz otrzymasz imienny identyfikator, który będzie Cię uprawniał (poza godzinami pracy) do wstępu na seanse filmowe oraz koncerty, składające się na muzyczną część Festiwalu – OFF Scenę.

Wolontariat na NETIA OFF CAMERA daje możliwość aktywnego współtworzenia prestiżowego wydarzenia o skali międzynarodowej. To niecodzienne i obfitujące w wyzwania doświadczenie, które pozwoli Ci poznać od kuchni proces tworzenia Festiwalu. Udział w wolontariacie daje również możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz pogłębienia własnych zainteresowań.

O rozwój naszych Wolontariuszy dbamy nie tylko w czasie Festiwalu, ale również w ciągu całego roku. Po odbyciu wolontariatu będziesz mógł rozwijać swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w cyklicznych warsztatach organizowanych i prowadzonych przez koordynatorów poszczególnych działów w ramach Akademii Wolontariatu NETIA OFF CAMERA. Podczas tych spotkań podzielimy się z Tobą swoim ‘know-how’, przybliżając Ci jednocześnie pracę w różnych działach, które budują Festiwal.


Serdecznie zapraszamy!Czy w ramach wolontariatu mogę odbyć praktyki studenckie?
Tak, istnieje taka możliwość. Należy zgłosić ten fakt podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz przedstawić odpowiednie skierowanie z uczelni. Przy tworzeniu harmonogramu zostanie uwzględniony wymiar godzinowy praktyk.

Czy mogę uzyskać zaświadczenie o odbytym wolontariacie?
Po Festiwalu każdy wolontariusz będzie mógł odebrać zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymają również referencje.

Czy organizatorzy pokrywają koszty ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia wolontariusza?
Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie OC i NW. Nie są w stanie pokryć kosztów zakwaterowania i wyżywienia wolontariuszy. 

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM WOLONTARIATU

 

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt mailowy: wolontariat@offcamera.pl

Koordynator wolontariatu:
Gosia Horwat 

 

 

 

 

DZIAŁY WOLONTARIATU
Dział techniczny

Wolontariusze tego działu pomogą w rozstawianiu Centrum Festiwalowego i przygotowaniu technicznej części Festiwalu. Szukamy tutaj osób, które lubią pracę fizyczną. Wolontariusze pomogą przed Festiwalem i po Festiwalu.

Wydarzenia towarzyszące

NETIA OFF CAMERA to nie tylko filmy, ale również liczne wydarzenia około festiwalowe – gale, bankiety i warsztaty. Do tego działu należy pomoc przy tych wydarzeniach, dlatego też dobra organizacja pracy jest obowiązkowa.

Produkcja

Siła i wytrwałość, to dwie główne cechy, którymi powinni odznaczać się wolontariusze z tego działu. To właśnie tutaj możesz pomagać przy tworzeniu oprawy technicznej i plastycznej Festiwalu.

Obsługa kin

Co roku z festiwalem współpracują liczne krakowskie kina. Przygotowywanie sal, wydawanie biletów i zapowiadanie seansów to tylko niektóre z obowiązków tego działu.

OFF Scena

Muzyczna część festiwalu również potrzebuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji koncertów oraz zaopiekują się muzykami, którzy przybyli do Krakowa na festiwal. Wolontariusze tego działu opiekować będą się też klubem festiwalowym.

Centrum Festiwalowe

Komunikatywność i otwartość to podstawowe cechy wymagane w tym dziale. Codziennie Centrum Festiwalowe będą odwiedzać liczni goście, którzy będą chcieli uzyskać informacje dotyczące Festiwalu oraz wydarzeń towarzyszących. Jeżeli lubisz ciągły kontakt z ludźmi, to właśnie Ciebie szukamy!

Redakcja

Jeżeli lubisz pisać i wychodzi Ci to dobrze, to być może właśnie tego działu szukasz. Do Twoich obowiązków będzie należeć m.in. redakcja tekstów, wyszukiwanie informacji oraz relacjonowanie festiwalowych wydarzeń. Kreatywność i lekkie pióro wymagane, w zamian oferujemy doskonalenie warsztatu dziennikarskiego.

Biuro prasowe

Media są nieodłączną częścią każdego wydarzenia, również przy Festiwalu NETIA OFF CAMERA. Do obowiązków wolontariusza należeć będzie m.in. wydawanie akredytacji dziennikarskich i przygotowywanie harmonogramów wywiadów.

Opieka nad gośćmi

Co roku na Festiwal przyjeżdżają goście z Polski oraz świata, dlatego też bardzo dobra znajomość języków obcych wymagana jest w przypadku pracy w tym dziale. Każdy wolontariusz z tego działu będzie miał przypisanego gościa/gości, nad którymi będzie czuwać, opiekując się nimi podczas ich pobytu w Krakowie.

Sekcja Badawcza

Zadania jakie na Ciebie czekają to przeprowadzanie badań w trakcie festiwalu i wspieranie procesu zbierania i analizowania danych. Nie potrzebujesz doświadczenia, ani wykształcenia socjologicznego wystarczą dobre chęci, o resztę zadbamy my! Jeżeli dobrze czujesz się w kontaktach z ludźmi i nie straszne Ci zadawanie pytań nowo poznanym osobom, to właśnie na Ciebie czekamy!

KONTAKT
Gosia Horwat

koordynator wolontariatu
 

wolontariat(at)offcamera.pl
m.horwat(at)offcamera.pl