06.11.2017
Jessica Chastain w sequelu „To”?
Pogłoski dotyczące obsadzenia amerykańskiej aktorki w drugiej części horroru na podstawie powieści Stephena Kinga zdają się być coraz bardziej prawdopodobne. Nadzieję na angaż wyraża bowiem sama zainteresowana.
Jessica Chastain w sequelu „To”?
Jessica Chastain
źródło: Marco Grob / Variety

Jessica Chastain w obsadzie „To: Rozdział drugi”? Taka informacja byłaby ucieleśnieniem marzeń fanów filmowej adaptacji powieści Stephena Kinga. Amerykańska aktorka od początku była bowiem wymieniana w gronie faworytek do roli dorosłej Beverly. Przypomnijmy: premiera sequelu horroru „To” planowana jest na 6 września 2019 roku. Druga część horroru przeniesienie nas 27 lat później; będzie toczyć się wokół dorosłych już bohaterów.

Skąd informacja o tym, że Chastain przyjmie propozycję zagrania w horrorze? Wielu krytyków przekreślało tę wiadomość. Jessica jest bowiem aktorką znajdującą się na wyżynach Hollywood. Na swoim koncie ma dwie nominacje do Oscara, a trzecia zdaje się jawić na horyzoncie. Amerykanka jednak ponoć kocha „To”. W rozmowie z dziennikarzami, na pytanie, czy zechciałaby zagrać Beverly entuzjastycznie odpowiedziała: - Mam nadzieję, że tak się stanie.

Pierwsze informacje o tym, że Chastain jest faktycznie brana pod uwagę do roli Beverly pochodzą od samego reżysera. Andres Muschietti, który stanął za kamerą „To” dwa miesiące temu na łamach magazynu „Variety” powiedział: – Bardzo bym chciał, żeby Jessica zagrała Beverly. Jest niezwykłą aktorką i świetną przyjaciółką. Współpraca duetu Muschietti&Chastain, jeżeli do takowej by doszło, jest skazana na sukces. Aktorka była już na planie Andresa – zagrała główną rolę w jego debiucie filmowym, horrorze „Mama” (2013).                                                 Przeczytaj tekst o fenomenie "TO"! Kliknij TUTAJ.

Jessica Chastain należy ostatnio do wyjątkowo zapracowanych artystek. Już 25 grudnia zobaczymy ją w tytułowej roli „Molly’s game” Aaron Serkisa. Zdaniem krytyki, to właśnie za ten film aktorka może otrzymać swoją trzecią nominację do nagrody Akademii. Konkurencja jest w tym roku jednak wyjątkowo silna. Niemal pewne jest, że do Oscara pretendowane są także: Magrot Robbie („Ja, Tonya”), Sally Hawkins („Shape of Water”), Saoirse Ronan („Lady Bird”), Emma Stone („Wojna płci), Jennifer Lawrence („mother!”) czy Kate Winslet („Na karuzeli życia”).

W połowie stycznia przyszłego roku Chastain zobaczymy w najnowszym filmie Xaviera Dolana, „The Death and Life of John F. Donovan”. Aktorkę kocha nie tylko Hollywood, ale także Kraków. Jessica wielokrotnie gościła na ekranach podczas NETIA OFF CAMERA, grała np. w „Pannie Julii". Podczas ostatniej, jubileuszowej edycji pokazywaliśmy „Samą przeciw wszystkim”.

W kontekście oscarowym coraz śmielej mówi się także o samym „To”. Horror wyjątkowo przypadł do gustu kinomaniakom, którzy uczynili go najbardziej kasowym horrorem w historii kinematografii. Nic dziwnego, że Warner Bros. Promuje film w wyścigu oscarowym. I to w aż 14 kategoriach. Niewykluczonym jest jednak, że produkcja może namieszać zwłaszcza w tzw. kategoriach technicznych, choćby za najlepszą charakteryzację.
Warner Bros. oficjalnie prowadzi kampanię oscarową także dla „Dunkierki”, „Wonder Woman” czy „Blade Runnera”.


                                          Dowiedz się więcej o Jessice Chastain! Kliknij TUTAJ.

Czy „To” możemy spodziewać się na shortliście dla najlepszego filmu? Moim zdaniem – raczej nie. Choć horror jest przez Akademię wyjątkowo niedocenianym gatunkiem, w tym momencie adaptacja powieści Kinga natrafia na kolejnego rywala – doskonałe „Uciekaj!”, które zaskarbiło sobie miłość fanów (99% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes) i nominacje do Gotham Awards. Do tej pory jedynym filmem gatunkowo zahaczającym o horror, który zdobył statuetkę, jest „Milczenie owiec” (1991).

Angelika Pitoń