Konkurs Tiger Awards jest najważniejszą sekcją Festiwalu w Rotterdamie. Co roku Jury Konkursu nagradza najlepsze ich zdaniem filmy młodych reżyserów z całego świata.
Jedną z ważniejszych sekcji w programie MFF w Rotterdamie jest Spectrum, w ramach której co roku można zobaczyć najciekawsze filmy ostatniego sezonu i innowacyjne dzieła doświadczonych twórców filmowych.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie to nie tylko projekcje setek niezależnych krótkich i długich metraży z całego świata, ale też instytucja wspierająca młodych filmowców.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rotterdamie, jedna z najważniejszych imprez promująca młodych, niezależnych reżyserów na świecie, obchodzi czterdziestolecie swojego istnienia.
Znany z popularnego serialu komediowego „30 Rock”, Ken Howard, prezes prestiżowej organizacji, Gildii Amerykańskich Aktorów Filmowych, zagra w nowym filmie Clinta Eastwooda, „J.Edgar”.
Ikona niezależnego amerykańskiego kina, Kevin Smith (reżyser m.in. „Clerks-Sprzedawcy” i „W pogoni za Amy”), usprawiedliwił decyzję o dystrybuowaniu swojego nowego filmu, „Red State”.
Z nieukrywaną dumą donosimy, że w poniedziałek podczas festiwalu Sundance, światowego święta kina niezależnego, odbyła się specjalna impreza dedykowana polskim filmowcom.
Vera Farmiga, popularna aktorka, dla której wielkim przełomem była rola w filmie Debry Granik „Aż do kości”, nagrodzona na Sundance w 2004 roku, debiutuje jako reżyserka. Nakręcony przez nią film, „Higher Ground”, bierze udział w Fabularnym Konkursie Amerykańskim tegorocznego…
Anthony Hopkins zagra być może „mistrza filmowego suspensu” w filmie „Alfred Hitchcock and the Making of Psycho”, adaptacji powieści Stephena Rebello, opartej na biografii reżysera. Autorem scenariusza jest John McLaughlin, scenarzysta „Czarnego Łabędzia”.