Filmem braci Coen True Grit (Prawdziwe męstwo) rozpoczął się wczoraj tegoroczny Berlinale. Jury w siedmioosobowym składzie przyzna Złotego Niedźwiedzia jednemu z 16 filmów.
Diane Keaton i Ed Harris wystąpią w nowym filmie Arie’ego Posina, „The Look of Love”, który zostanie przedstawiony jako projekt podczas Europejskich Targów Filmowych na zbliżającym się Berlinale.
Gwiazda „Zmierzchu” i jedna z najbardziej utalentowanych dziecięcych aktorek dołączy do obsady nowego filmu Michaela Hoffmana („The Last Station”, „Sen nocy letniej”) zatytułowanego „Girls’ Night Out”.
Michael Moore pozwał Harvey’a i Boba Weinsteinów i oskarżył ich o „hollywoodzkie sztuczki finansowe” i „finansowe oszustwo”, twierdząc, że pozbawili go co najmniej 2,7 miliona dolarów należących mu się z zysków z jego kasowego dokumentu „Fahrenheit 9/11”.
„Social Network” Davida Finchera i „Incepcja” Christophera Nolana zostały zwycięzcami tegorocznych nagród Gildii Pisarzy.
Tylko u nas 6.02 (niedziela) godz. 18:00 premiera filmu "Wędrowcy" zrealizowanego w niespełna 1,5 miesiąca przez Annę!
Wczoraj wieczorem na uroczystym Zamknięciu Festiwalu w Rotterdamie ogłoszono tegorocznych zwycięzców Konkursu o Tygrysy.
Co roku w Konkursie o rotterdamskie Tygrysy biorą udział filmy z Korei Południowej, Chin czy Japonii. W programie tegorocznego Konkursu znalazło się aż 5 produkcji azjatyckich.
Konkurs Tiger Awards jest najważniejszą sekcją Festiwalu w Rotterdamie. Co roku Jury Konkursu nagradza najlepsze ich zdaniem filmy młodych reżyserów z całego świata.