Znamy już wszystkich finalistów Bierzcie i Kręćcie.
To oni zdecydują do kogo trafi prestiżowa Krakowska Nagroda Filmowa. Obok Jerzego Skolimowskiego zasiądą w nim: Jill Sprecher, Saverio Costanzo oraz Elvis Mitchell.
Podczas czwartej edycji festiwalu OFF PLUS CAMERA o Krakowską Nagrodę Filmową walczyć będzie 12 filmów z całego świata. Przewodniczącym jury konkursu "Wytyczanie Drogi" będzie Jerzy Skolimowski.
Przedstawiamy skład jury Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. Jury oceniać będzie dziesięć filmów. Przypominamy, że nagrodą dla zwycięzcy jest Polski Noble Filmowy w wysokości 100.000 PLN - w podziale dla reżysera i producenta.
Konkurs Polskich Filmów Fabularnych to jedna z nowości na tegorocznym Festiwalu Off Plus Camera. Dziesiątka zakwalifikowanych filmów jest przeglądem najciekawszych produkcji, jakie pojawiły się w polskiej kinematografii na przestrzeni ostatniego roku.
Nowatorskie wizje reżyserskie, prekursorskie scenariusze, niekonwencjonalny sposób przedstawiania rzeczywistości i gwiazdorska obsada. W ramach sekcji „ODKRYCIA”, pokazane zostaną najnowsze produkcje zarówno tych dobrze wszystkim znanych, jak i dopiero początkujących filmowców.…
„Spanish Dracula” Gary’ego Lucasa to projekt obejmujący autorskie solowe kompozycje gitarowe akompaniujące słynnemu hiszpańskiemu filmowi „Dracula” z 1931 roku.
27 pytań i odpowiedzi na temat filmu „Charlie Casanova” odpowiada Terry McMahon, reżyser.
Tim Roth, gwiazda „Wściekłych psów” i „Pulp Fiction”, odbierze na Off Plus Camera nagrodę Pod Prąd, a w sekcji pokazów specjalnych zobaczymy „Strefę wojny” w reżyserii aktora. W dodatku, to nie wszystko co przygotowaliśmy z okazji wizyty utalentowanego Brytyjczyka.