TRANSATLANTYK to międzynarodowy festiwal filmowo-muzyczny, powołany z inicjatywy Jana Kaczmarka. Pierwsza edycja odbędzie się w tym roku w dniach 5-13 sierpnia, pod mecenatem miasta Poznań
Przed nami 57. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby - najstarszej w Polsce imprezy poświęconej kinu niezależnemu.
O tym, że o kinie można mówić na wiele sposobów już w najbliższy czwartek przekonają się widzowie krakowskiej Akademii Filmów Wojennych. Tym razem do konfrontacji sztuki z rzeczywistością ma prowokować „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego.
Dobiegł końca jeden z najważniejszych polskich festiwali filmów dokumentalnych. Na uroczystej gali zamknięcia w warszawskiej Kinotece zwycięzcom konkursowej rywalizacji zostały przyznane nagrody.
Zbliżające się lato to szansa na wykazanie się kreatywnością dla młodych i niezależnych filmowców. Ale polskie kina zapraszają widzów na niezwykłe wydarzenia już od maja. Kolejne miasta w Polsce stają się ośrodkami wysokiej klasy kina i sztuki filmowej.
W środę, 11 maja pokazem nowego filmu Woody’ego Allena „Midnight in Paris”, rozpoczął się 64. festiwal filmowy w Cannes. Na tej największej na świecie imprezie filmowej nie mogło, oczywiście, zabraknąć wysłanników OFF PLUS CAMERA.
W tym roku, oprócz dotychczasowych konkursów filmowych, odbędzie się konkurs scenariuszowy.
Oprócz całej plejady gwiazd światowego kina w Cannes pojawiła się także reprezentacja OFF PLUS CAMERA.
Ogłoszono dwanaście filmów, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego. 36. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-11 czerwca w Gdyni.