Nowatorskie wizje reżyserskie, prekursorskie scenariusze, niekonwencjonalny sposób przedstawiania rzeczywistości i gwiazdorska obsada. W ramach sekcji „ODKRYCIA”, pokazane zostaną najnowsze produkcje zarówno tych dobrze wszystkim znanych, jak i dopiero początkujących filmowców.…
„Spanish Dracula” Gary’ego Lucasa to projekt obejmujący autorskie solowe kompozycje gitarowe akompaniujące słynnemu hiszpańskiemu filmowi „Dracula” z 1931 roku.
27 pytań i odpowiedzi na temat filmu „Charlie Casanova” odpowiada Terry McMahon, reżyser.
Tim Roth, gwiazda „Wściekłych psów” i „Pulp Fiction”, odbierze na Off Plus Camera nagrodę Pod Prąd, a w sekcji pokazów specjalnych zobaczymy „Strefę wojny” w reżyserii aktora. W dodatku, to nie wszystko co przygotowaliśmy z okazji wizyty utalentowanego Brytyjczyka.
Jedna z największych gwiazd kina indyjskiego Amitabh Bachchan będzie gościem tegorocznej edycji festiwalu.
Kolejna sekcja festiwalu, FROM THE GUT, pozwoli zapoznać się z najnowszymi dokonaniami amerykańskiego kina niezależnego. Oryginalne i nowatorskie podejście do konwencji filmowych to jedna z cech wyróżniających prezentowane obrazy.
W sekcji "Sundance Institute Series" zaprezentujemy wyjątkowe produkcje wybrane przez dyrektora programowego największego festiwalu filmów niezależnych - Trevora Grotha.
W ramach tej sekcji polska widownia będzie mogła zapoznać się z obrazami uhonorowanymi na światowych festiwalach, które z różnych przyczyn nie trafiły do dystrybucji w naszym kraju.
Mamy przyjemność zaprezentować kolejne tytuły z sekcji MFF Busan przedstawia: Nowe Kino Azji. Dzięki pomocy Honorowego Dyrektora Festiwalu, eksperta i propagatora kina azjatyckiego na świecie, Kima Dong Ho i jego programerów, widzowie zyskają okazję zobaczenia najnowszych, wielokrotnie…